Skocz do zawartości

Warszawa, ul. Wiktorska - Powstanie Warszawskie


Jedburgh_Ops

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do znawców tematyki Powstania Warszawskiego i walk na Mokotowie.

Czy zachowały się jakieś informacje, wspomnienia w kwestii tego, jaki oddział lub oddziały AK walczyły w rejonie ulicy Wiktorskiej, albo wręcz na niej, albo może kto personalnie z powstańców tam walczył?

Na tej ulicy wciąż są ślady po kulach. Jest pewien projekt, który mógłby upamiętniać powstańcze walki na tej ulicy i w tym rejonie.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat tego, co w Powstaniu Warszawskim działo się na ulicy Wiktorskiej.

Z góry dziękuję.

J_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtko- Obecnie stacja M-Pol Mok.
Zielone-ul.Wiktorska

Fota na szybko z L.Bartelski Mokotów 1944"

Brak indeksu ulic z naprowadzeniem na konkretną stronę/rozdział w książce.Samej treści już nie pamiętam a brak czasu na czytanie.
Innej o Mokotowie w domu nie mam niestety

Może po nazwach oddziałów coś uda Ci się znaleźć



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 22:21 04-01-2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dzięki za zainteresowanie tematem.

Właśnie dostałem papiery prawne. Bajzel typowo polski. Tzw. Układ Urbanistyczny i Zespół Budowlany Starego Mokotowa jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków, ale poszczególne przedwojenne kamienice w tym zespole już nie. Czyli hulaj dusza, piekła nie ma. Każdy tam robi, co chce, czego właśnie jestem świadkiem. Całość zespołu to niby zabytek, ale poszczególne elementy to nie zabytki. Tylko w Polsce taki bajzel.

W związku z powyższym, żeby wdrożyć tam mały projekt historyczny będzie się musiała odbyć batalia prawna (już się odbywa).

Gdyby ktoś jeszcze chciał dopisać coś o powstańczej historii ulicy Wiktorskiej to mile widziane.

Dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie