Skocz do zawartości

Bombardowanie szpitala SSmanów


Narcyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy Forumowicze. Być może ktoś z Was posiada informacje na temat zbombardowania niemieckiego szpitala pod granicą z Francją bodajże w 42r? Pytam ponieważ pradziadek mojej Małżonki był SSmanem i gdy zaczeły mu dokuczać żylaki został tam sanitariuszem. Zginął podczas tego bobardowania znosząc rannego do piwnicy. Nazywał się Kurt Trachmann. Będę wdzięczny za każde info. Niedługo może uda mi się zdobyć zdjęcia praprateścia".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jednak nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie. (Przepraszam za post pod postem). Być może ktoś wie czy jest możliwe by żołnierz SS z tak błachego powodu został sanitariuszem? Jakoś mi to nie pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jedyne pozostałości po Nim posiada mój szfagier. Napewno są tam dwa zdjęcia w mundurze i jakieś naczynia. O żadnych dokumentach mi niewiadomo. Wiem też tyle że żona mojego prateścia była polką i odnalazła jego ciało 20 lat po wojnie przez niemiecki czerwony krzyż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój szwagier jest osobą, która nie za bardzo chce rozmawiać na takie tematy a moja małżonka ma lokade" przed wypytaniem Jego o to. Głównie interesuje nas zagadnienie czy jest możliwe by SSman został tak o sanitariuszem i czy niemiec mający żonę polkę mógł być w takiej jednostce. I oczywiście czy takie bombardowanie miało wgl miejsce. Może ktoś wie jaki to mógł być szpital.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie mam pojęcia. Zainteresował mnie ten temat bo aż głupio interesować sie historią a nie dowiedzieć się jak najwięcej mając taki ciekawy temat w rodzinie. W końcu moje Dzieciaczki mają Jego geny:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie