Jump to content

Narcyz

Forum members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Szczerze to nie mam pojęcia. Zainteresował mnie ten temat bo aż głupio interesować sie historią a nie dowiedzieć się jak najwięcej mając taki ciekawy temat w rodzinie. W końcu moje Dzieciaczki mają Jego geny:D
 2. Niestety mój szwagier jest osobą, która nie za bardzo chce rozmawiać na takie tematy a moja małżonka ma lokade" przed wypytaniem Jego o to. Głównie interesuje nas zagadnienie czy jest możliwe by SSman został tak o sanitariuszem i czy niemiec mający żonę polkę mógł być w takiej jednostce. I oczywiście czy takie bombardowanie miało wgl miejsce. Może ktoś wie jaki to mógł być szpital.
 3. Wiesz co jedyne pozostałości po Nim posiada mój szfagier. Napewno są tam dwa zdjęcia w mundurze i jakieś naczynia. O żadnych dokumentach mi niewiadomo. Wiem też tyle że żona mojego prateścia była polką i odnalazła jego ciało 20 lat po wojnie przez niemiecki czerwony krzyż.
 4. Co do danych to znam je od teściowej. Nawet dziś moja Żona wypytała Ją ponownie. Może uda się więcej ustalić gdy zdobędę zdjęcia. Co niestety nie będzie takie proste.
 5. Tak to prawidłowe dane. Czy ta baza jest do końca rzetelna?
 6. Widzę że jednak nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie. (Przepraszam za post pod postem). Być może ktoś wie czy jest możliwe by żołnierz SS z tak błachego powodu został sanitariuszem? Jakoś mi to nie pasuje.
 7. Witam drodzy Forumowicze. Być może ktoś z Was posiada informacje na temat zbombardowania niemieckiego szpitala pod granicą z Francją bodajże w 42r? Pytam ponieważ pradziadek mojej Małżonki był SSmanem i gdy zaczeły mu dokuczać żylaki został tam sanitariuszem. Zginął podczas tego bobardowania znosząc rannego do piwnicy. Nazywał się Kurt Trachmann. Będę wdzięczny za każde info. Niedługo może uda mi się zdobyć zdjęcia praprateścia".
 8. No właśnie nie za bardzo jeat kilka ładnych miejscówek gdzie Chłopakom co roku daży a tak to ciężko o konkrety.
 9. Pseudonim Narcyz ani nie jest odzwierciedleniem mojego harakteru ani celem poszukiwań. Chociaż kwiatków na łące z kimś miłym też bym poszukał.
 10. Tak oczywiście szanowni Koledzy że pisze z posterunku. Może nie do końca dobrze sformułowałem pytanie. Może ktoś z Legnicy lub okolic ma chęć na wspólne odkrywanie historii? Lepiej?
 11. Witam. Ktoś z Legnicy lub okolic chętny na wspólne poszukiwania?
 12. Przepraszam za ten mały niewypał ale nie doczytałem tematu( mój błąd). Wysłałem do Ciebie wiadomość priv z przeprosinami ale nie wiem czy dotarła. Jeśli zdrowie i finanse pozwolą pojawię się na tegorocznej wigilii. Może posiadasz jakieś foto z ubiegłorocznych spotkań na zachęte?;)
 13. Witam. Ktoś z Legnicy lub okolic chętny na wspólne poszukiwania?
 14. Witam. Jestem tu nowy i mieszkam na dolnym śląsku ale jeśli i Ci mmniej śląscy mogą uczestniczyć w tym wigilijnym spotkaniu, mam małe pytanko. Kiedy się owa wigilia odbędzie?;)
×
×
 • Create New...

Important Information