Jump to content
Sign in to follow this  
malcolm82

Nowe zaostrzone prawo i pozwolenia

Recommended Posts

Witajcie. Chciałbym się upewnić od kiedy to nowe zaostrzone prawo gdzie z wykroczenia wchodzi sie na przestępstwo ma zacząć obowiązywać. Jedne źródła podają że już działa a drugie że dopiero od stycznia. Jak więc jest faktycznie?
I druga sprawa co z tymi pozwoleniami? One są czasowe. Na jakie okresy, jaki koszt i procedury? Na konkretny teren? Opłaca się?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od 1.1.2018, poszukaj sobie w necie i na innych forach, np. na PS - temat szeroko komentowany przez poszukiwaczy. O tych śmiesznych pozwoleniach również.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawie całą Ustawa weszła w życie w wrześniu 2017 z wyjątkiem artykuły. 1i jego kilku punktów które wejdą w życie z dniem 01.01.2018. wszystko na temat masz w tej ustawie w artykule 10. Ostatnie zdanie w nowej ustawie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście w czytelny,jasny sposób (najlepiej pisemny)musisz poinformować właściciela gruntu,że jak odkryjesz zabytki" to ma przerąbane w swobodnej realizacji swojego prawa własności......będzie miał na głowie wszelkiej maści instytucje zajmujące się tym tematem....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wirakocza zapomniałeś dodać, że opłata za jeden dzień pracy konserwatora, archeologów na takim terenie to koszt 1 tyś zł +vat. Oczywiście płaci właściciel terenu. Jak dobrze poszukacie w necie to znajdziecie, ze taką nagrodę w tym roku dostał pacjent, który podczas kopania fundamentów wykopał wrak jakiegoś karabinka z I wojny i zgłosił go na pobliską komendę. Następny dzień prac mini koparki śledził okręgowy najemnik z wkz, który za jeden dzień pracy wystawił rachunek na 1247 zł i 46 groszy.
Śledzenie-nadzór polegało na tym, że siedział pół dnia w samochodzie i czytał gazety aż koparka oddali się z miejsca zbrodni, a on wypisze kwit, że teren czysty i nic tu więcej nie ma. Strach pomyśleć co by było gdy by musiał siedzieć tam kilka dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information