Skocz do zawartości

apel do poszukiwaczy


gersemi

Rekomendowane odpowiedzi

Apel do poszukiwaczy:
Poszukiwacze i poszukiwaczki! Obywatele! Rodacy... ;)
Dobra zmiana" podkuszona przez część środowiska archeologicznego wprowadziła złą zmianę. Zaostrzone wkrótce zostaną przepisy karne Was dotyczące.
Wielu z Was nie zna przepisów, ale to nie zwalnia z odpowiedzialności. Niestety, już wkrótce będziecie sądzeni na podstawie niekonstytucyjnych przepisów (nie tylko więcej niż mętnej definicji zabytku, gdyż cała ustawa o ochronie zabytków to jeden wielki bubel prawny). Dlatego Fundacja
Thesaurus proponuje Wam jedyne możliwe obecnie działania. Trzeba się bronić. A obrona jest możliwa jedynie, gdy zna się przyczynę choroby. W tym konkretnym przypadku trzeba poznać mechanizm stworzenia autopoprawki, która zaostrzyła przepisy. Wychodząc na przeciw przedstawiamy Wam projekt zapytania w trybie dostępu do informacji publicznej. Poznajmy autorów tych cudownych zmian"...

Kopiujcie i kierujcie go na adres Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:
kontakt@kprm.gov.pl

O to treść zapytania:

Szanowni Państwo,
Działając w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej zwracam się z wnioskiem o udzielenie informacji, kto przygotował projekt autopoprawki do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i
opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 1403) przesłanej do Sejmu w dniu 6 czerwca 2017 r. przy piśmie o sygn. RM-10-23-17 (druk sejmowy nr 1403-A)?
Jednocześnie wnoszę o udostępnienie: kopi dokumentów (maili) obrazujących prace rządowe nad w/w autopoprawką.
W szczególności interesuje mnie, kto jest autorem zapisów karnych autopoprawki, w tym pkt 1 lit.f autopoprawki w brzmieniu:
po pkt 16 dodaje się pkt 17 i 18 w brzmieniu:
„17) po art. 109b dodaje się art. 109c w brzmieniu:
„Art. 109c. Kto bez pozwolenia albo wbrew warunkom pozwolenia
poszukuje ukrytych lub porzuconych zabytków, w tym przy użyciu
wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych oraz sprzętu
do nurkowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo
pozbawienia wolności do lat 2.”;
18) uchyla się art. 111, art. 113–114 i art. 119.”;"?
Ponadto, proszę o odpowiedź na pytanie: dlaczego tak istotna nowelizacja (dot. przepisów karnych) nie była konsultowana publicznie?

Z poważaniem

(i tutaj: imię i nazwisko oraz adres do korespondencji/adres zamieszkania zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 zasada pokrywania kosztów podmiotu udostępniającego informację publiczną na wniosek, ust. 2.
2. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot obowiązany do jej udostępnienia powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie jest właściwa w przedmiotowej sprawie i nie dysponuje wnioskowanymi informacjami. Aby je uzyskać sugeruję zwrócić się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odpowiedzialnego za przygotowanie wspomnianego projektu ustawy. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sqr (3562 / 216)
2017-11-06 15:10:47

Nic to nie da. Jednostka w tym kraju jest niczym. Gdy powstanie odpowiednia inicjatywa(czytaj stowarzyszenie itp.) zgłaszam się pierwszy do zbierania podpisów ws. zmiany ustawy, a że mam taką możliwość to z pełnym zaangażowaniem to wykorzystam. Uruchomię też swoje kontakty aby te podpisy były zbierane masowo, niekoniecznie w naszym środowisku, bo głupota tej ustawy jest porażająca wręcz niekonstytucyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla pełnej jasności, trzeba stworzyć projekt ustawy, która będzie pozwalała na współpracę poszukiwaczy i archeologów,prawda jest taka że nas jest więcej i tylko od przepisów prawa zależy czy będziemy mogli pomagać w odkrywaniu zabytków ARCHEOLOGICZNYCH, a co za tym idzie powiększać zbiory naszych muzeów.Dobrym przykładem obecnej sytuacji jest to:
http://www.youtube.com/watch?v=wiwzwQOFssY

Czy tak to powinno wyglądać? A to pies na spacerze wykopał, a to dziki wyryły w poszukiwaniu żołędzi, ja tylko przechodziłem i coś zabłyszczało,dość udawania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie