Skocz do zawartości

Polskie Pociągi Pancerne 1918- 1939.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdjęcie nr 28: atk

Ostatnie zdjęcie jest niejako przy okazji" i przedstawia kuchnię w niemieckim PZ-ugu. Nie wiem, czy ma ten pociąg cokolwiek wspólnego z polskimi pociągami, jednak pokazuje mało znany widok wnętrza pociągów pancernych.

PS. Nie jestem pewien ile z zaprezentowanych 28 zdjęć jest nowością, a ile już było. Liczę na to, że nawet jedno nowe zdjęcie spowoduje postęp w tym temacie. Pozdrawiam Wszystkich Kolegów zainteresowanych tym tematem, oraz proszę o łaskawą pamięć w moim temacie o pociągach szpitalnych i sanitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tamtym forum nie znają fundamentalnej pozycji Paula Malmassariego o pociągach pancernych świata ( 2016) i stąd liczne błędy.
Foto 1 sowiecka drezyna DTR, foto 3 łotewski, 2 x foto 4 łotewski, foto 13 sowiecki w niemieckich rękach, foto 17 czeski w niemieckich rękach -PZ 25, foto 27 niemiecki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczna część pakietu" zdjęć przedstawia niestety okres nie mieszczący się w tym wątku. Świadczy to, że Kolego Wa 1aw, nie czytał postu pierwszego, rozpoczynającego wątek. Zdjęcia choćby 5,6,7,9,10,19, 20, 24 i 25 w znajdują się w różnych licznych częściach portalowych Pociągach Pancernych...".Wyrzucony z torów Sosnkowski", lub Danuta" z pozującymi przy niej Niemcami, to bardzo, bardzo znajomy obraz, a nie wierzę, że Kolega nie przegląda wątków pociągowo- pancernych" , choćby w nadziei znalezienia materiału o pociągach szpitalnych i sanitarnych. Ale jak to się nuci, Nic się nie stało..." ;-)
Nic to" jak mawiał Mały Rycerz, wrzucamy szuflę węgla i jedziemy dalej"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, ciekawie się zapowiada i oby tak trwało. W związku z tym ja zastąpię Ciebie przez tydzień na wątkowej loży obserwatorów i krytyków" ;-) Nie dlatego, bym zabrakło mi materiału, bez obaw...
Na początek mała uwaga , do tej pory nie zwracałem uwagi, ale widzę, że Ty nie masz oporów, więc... Narzekasz, że masz przesyt w temacie Śmiałego",to nie wrzucaj dubletów. To ostatnie sprzed dwóch godzin zamieściłem nie w gorszej jakości 2 sierpnia , godzina 20:41:08...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie