Skocz do zawartości

Polskie Pociągi Pancerne 1918- 1939.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O właśnie, o to mi chodziło. Fakt, o niebo" rzetelniejsze. No i wiemy, o jaki pociąg pancerny chodzi. Tyle, że z wrzuconym przeze mnie komunikacie wiemy, że zdarzenie miało miejsce, z Twojego natomiast jaki to pociąg i szczegółowe rozwinięcie.
Powinieneś zamieszczać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze:lwowski Lis-Kula" (eks Trójka"), natomiast drugie: szerokotorowy P.P.10 Pionier-szeroki" (eks Pomsta"). Analogicznie, skoro istniał Piłsudczyk-szeroki", Śmiały-szeroki", Poznańczyk-szeroki", Kaniów-szeroki" to istniał także Pionier-szeroki", czego dowodem jest to drugie zdjęcie.
Jest zdjęcie, jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie poszukiwań materiałów do tematu Polskie pociągi szpitalne i sanitarne" znalazłem ciekawy obrazek. Wagon znajomy. Napis cyrylicą na burcie: Groźny". ???

Data wykonania zdjęcia: 21 January 1920.

Zdjęcie pochodzi z Library of Congress Online Catalog.

Zdjęcie wykonane zostało przez pracowników American Red Cross, którzy w tym okresie aktywnie działali na terenach Polski ale również i Rosji. Oryginał zdjęcia wykonano na szklanym negatywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolegom formoza58 i Krzysztof115 za informacje.
Jak już wspominałem, poświęcam dużo czasu na poszukiwania informacji do tematu Polskie pociągi szpitalne i sanitarne". Przy okazji znajduję różne inne zdjęcia, których dotąd nie publikowałem. Mam nadzieję, że Koledzy jako moderatorzy tematu o pociągach pancernych nie będą przeciwni mojej inicjatywie zamieszczania treści zdjęć pociągów pancernych. Nie znam się na nich, lecz wyrażam nadzieję, że moje znaleziska okażą się w jakimkolwiek stopniu przydatne.

Tym razem zdjęcie znalezione na Alamy – Stock Photos z następującym opisem: Red Army soldiers looking at the destroyed Nazi armored train Gomel Byelorussia.

Wydaje się, że ten pociąg ma polski rodowód. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ma 1aw, serdecznie witam w tym wątku. Bardzo się cieszę na dołączenie nowej Bratniej Duszy" do naszej kompanii. Nowy zastrzyk sił"... Bezcenny! ;-)
Odnośnie dołączonej fotografii z Alamy...", Tutaj dwa wagony artyleryjskie Śmiałego" po przeróbkach, w sowieckiej służbie w 1940 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie