Skocz do zawartości

Odgrzybienie i odkażenie oficerek


kwazik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!
Chcę odnowić kilkudziesięcioletnie oficerki - jak - wiem z forum odkrywcy - moczenie i lanolina w skrócie :D

Niestety nie znalazłem nigdzie informacji odnośnie czym odgrzybić i odkazić oficerki.
Stara skóra nie lubi moczenia, łatwo pleśnieje, więc co dodać do pierwszego moczenia aby butów nie zniszczyć ?

Pozdrawiam
kwazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup formalinę - jest na receptę więc musisz iść do lekarza żeby Ci przepisał bo masz grzybicę stóp :)i potrzebujesz do odkażenia butów.
Formaliną nasączasz gazę, watę, gąbkę itp. Buty ładujesz do wora na śmieci. Do środka zawieszone gazę, watę, gąbkę. Jak masz duży worek to na talerzyku nasączoną watę obok. Zawijasz szczelnie zostawiasz w ciepłym miejscu na 2-3 dni.
Capi okrutnie ale wybija wszystko ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viator01 - ten wątek znam - Miedzian 70b google nie znajduje.
Stawiam, że była to jakaś mieszanina siarczanu magnezu.

@carabus - jak nie apteka to są sklepy z odczynnikami chemicznymi, spokojnie gdzieś dostanę.
Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam
kwazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu (15873 / 847) 2017-03-10 21:02:02

Moje google nie mówi właśnie jak takiego lekarza odszukać, żeby zgodnie z radą kolegi postąpić :)


kwazik (2 / 1) 2017-03-10 22:29:58
Nie o magnez się rozchodziło, a o tlenek miedzi. Występuje pod różnymi nazwami handlowymi:
Agrizan; Agrizan-15; Cuproxol; Dacobre DG; Faligruen; FYCOL 8; Fytolan; Kauritil; Kupricol; Kuprikol; Miedzian; Miedzian 5; Miedzian 50; Oleocuprit; Oxicob; Oxivor; Oxycur; Parrycop; Tamraghol; Vitigran; Vitigran blue; Basic copper chloride; Basic cupric chloride; Blitox; Blitox 50; Chemocin; Colloidox; Copper chloride (CuCl2), mixt. with copper oxide (CuO), hydrate; Copper chloride, mixed with copper oxide, hydrate; Copper chloride oxide; Copper chloride oxide, hydrate; Cupricol; Cupric oxide chloride; Copper(II) Oxychloride; Copper Oxychloride; Coppesan; Coprantol; Coprex; Coprosan blue; Cupral 45; Cupramar; Cupravit; Cupravit forte; Cupritox; Cuprox;
To są środki grzybobójcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie