Skocz do zawartości

Banknoty z kolejnymi numerami serii i falsyfikaty


Helix333

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,
zaznaczę na wstępie, że nie jestem fachowcem w dziedzinie numizmatyki. Mam natomiast moim zdaniem ciekawe banknoty.
Są to:
Polskie Pięćsetki z '19 roku z kolejnymi numerami serii(5 kolejnych), carskie ruble 25 (2 kolejne), carskie 10 (2 + 2 kolejne) oraz trzy rublówki ( 6 prawie" po kolei)

Do tego Carskie falsyfikaty jedno i pięcio rublowe - te same numery serii na kilku banknotach.

Próbowałem takie anomalia sprawdzić w sieci i jednym z uznanych sklepów numi. Sklep powiedział, że to nic szczególnego, a w sieci się nie doszukałem.
Dlatego temat umieszczam tutaj, w nadziei na sensowną odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wtedy najlepiej było zacząć kolekcjonować monety czy banknoty nie dość,że za grosze można było je kupić to na pęczki wystarczyło się wybrać na pierwszy lepszy pchli targ a spokojnie można było dostać banknoty polskie z napisem WZÓR, już nie wspominając ze carskie ruble i niemieckie marki wyglądały tak jakby były dopiero co wypłacone z bankomatu. Wtedy sprzedający mieli tyle tego że takie banknoty miały dla nich taką wartość jak dla nas teraz monety z okresu prl. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armando86 (367 / 67) 2017-01-21 10:10:22

Ale nigdy Cię nie zastanowiło, skąd i dlaczego w takich przemysłowych ilościach banknoty z dodatkiem WZÓR" można było nabyć?
Podobnie, jak skąd i dlaczego takie ilości banknotów w okresu inflacji w Niemczech można było kupić?
To tak, jak dziś możesz kupić idealne stany notgeldów z terenów całych Niemiec :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiało:) myślisz że dochodziło do jakichś rabunków na większą skalę? czy może Polacy już wtedy dobrze podrabiali obce waluty? ewentualnie dobra nitka cinkciarska działała w większych miastach:) bo nie wierzę że w sposób legalny takie ilości wpadały w polskie ręce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie