Skocz do zawartości
  • 0

Pokrętło - manipulator


Helix333

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne Forum wybaczy, kiedy przed południem wrzucałem zdjęcia, zapomniałem o drobnej" wskazówce...
Jak napisałem wcześniej, manipulator pochodzi z pewnej maszynerii zasilanej naftą". W tymże urządzeniu znajdowały się aż TRZY identyczne elementy. Po wydobyciu całość była w rozkładzie, jedynie manipulatory z pięknymi główkami nadawały się do pobrania". Trochę szkoda, można było zrobić zdjęcie tych zwłok, ale to naprawdę była rozpadająca się w rękach kupa złomu.
Tak więc prostuję, manipulatory były w jednym rzędzie, w jednakowych odległościach i trzy mają takie same wymiary (długość, średnica główki, odległości między trybikami, etc).
Podpowiem że temat tej machiny był mało popularny na naszych ziemiach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torba, żadna beka.
Jeśli chcesz specjalnie dla Ciebie sformuję pytanie do tego manipulatora: z solidnego błota na Mazurach, wydobyliśmy stalowy złom z trzema, dobrze zachowanymi manipulatorami widocznymi na poprzednich zdjęciach. Stan urządzenia nie pozwalał na jednoznaczne zidentyfikowanie/określenie przeznaczenia tego urządzenia. Czy ma ktoś jakiś pomysł, co to mogło być? Wcześniejsze wpisy uściślają ułożenie manipulatorów w zardzewiałej pozostałości po tym urządzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie... to dział ID, czyli: krótko, treściwie i rzeczowo!

jak to teleturniej lub inna zgadywanka (Podałem we wcześniejszych postach, że rozkminiłem co to za machina.") - to widzę tylko jedną opcję dla tego wątku... i nie będzie się ona podobać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka rozwiązana, dziękuję za sugestie i poświęcony czas.

Producent: http://saebi.isgv.de/biografie/Carl_Eschebach_(1842-1905)

Na niemieckim ibeju jeden z produktów tej firmy. Na piątym zdjęciu od dołu, widoczna identyczna główka manipulatora.
http://www.ebay.de/itm/alter-Petroleumherd-Petroleum-Herd-Eschebach-Kochherd-Herd-antik-Kocher-/141011216628

Darz dół!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oż kurteczka, dobry jesteś Karpik! Szukałem tego ustrojstwa kupę czasu, widać nie tam gdzie powinienem ;)
Foto nasze, serdeczny Druh je wykonał.
Jak wrócę do domu, zrobię zdjęcie jednego noża. Tam są bicia, którym nie podołałem. Może Ty ? ;) Ale to już w poniedziałek.

Dzięki i Zdrów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, otóż jest.
Historia identyfikacji tego manipulatora jest już dość długa. Po tym jak nigdzie nie mogliśmy znaleźć śladu tego producenta. Natknąłem się jakieś niemiecki blog gościa, który ma wkrętkę w lampy naftowe i pochodne tematy. Wysłałem do niego zdjęcia, on nie potrafił wtedy mi jednoznacznie odpowiedzieć od czego to jest i kto jest producentem. Jak napisałem, rozkminiłem co to za urządzenie (zdjęcia dla wytrwałych całego manipulatora w poniedziałek), jednak dalej nie wiedziałem kto jest producentem. Najwyraźniej gość w międzyczasie" doszedł skąd to i wrzucił do galerii.
Nie znoszę udowadniać że nie jestem wielbłądem... Pozdro dla niedowiarków ;) Oryginalne foto z mojej kanciapy w załączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie