Janos Napisano 27 Listopad 2016 Autor Napisano 27 Listopad 2016 Witajcie, proszę o pomoc w identyfikacji znaleziska. Numer na ramie bezpośrednio pod siedziskiem po lewej stronie. Odległość miedzy mocowaniami tabliczki 7cm. Korby wydają się być polskie. Z góry dziękuję.
Janos Napisano 28 Listopad 2016 Autor Napisano 28 Listopad 2016 Dziękuję wszystkim za sugestie, myślę, że ten typ kierownicy oraz mocowanie (uchwyt) na lampę karbidową, lampa na dynamo została zamontowana później, świadczy, że może być z okresu międzywojennego, najbardziej mi zależy aby określić producenta jednośladu.
IdeL Napisano 28 Listopad 2016 Napisano 28 Listopad 2016 Wszystko jest możliwe, rowery podlegały wszelakim formom modyfikacji.W ogóle, aby trafić stary rower w oryginale to trzeba mieć mega fuksa. Zazwyczaj wszystko jest od sasa do lasa - ludziska montowali co tylko dało się dopasować.Choć support może być oryginalny w tej ramie - wymiana całego supportu, to spore przedsięwzięcie i koszt. A poza tym, kto wymieniałby, praktycznie bezawaryjny support a kwadrat" na problematyczny - klinowany? Trochę niedorzeczne...Kierownicą nie sugerowałbym się też, bo koza" z hamulcem na drucie była stosowana w rzeczonych rowerach MÖVE do początku lat pięćdziesiątych. Innych też.Mocowanie na lampę - niekoniecznie na karbidówkę. Lampki elektryczne też bywały na ten suwak". Ale były to raczej wcześniejsze lampy. Niemniej producenci wszystkiego, zwłaszcza z wczesnych demoludów potrafili różne cuda wkładać. Np. w polskich odbiornikach Pionier, jeszcze w latach pięćdziesiątych zdarzały się fabrycznie montowane przedwojenne oporniki Always" czy kondensatory mikowe Philipsa - czyli dwudziestoletnie leżaki magazynowe.
Janos Napisano 27 Listopad 2016 Autor Napisano 27 Listopad 2016 Witajcie, proszę o pomoc w identyfikacji znaleziska. Numer na ramie bezpośrednio pod siedziskiem po lewej stronie. Odległość miedzy mocowaniami tabliczki 7cm. Korby wydają się być polskie. Z góry dziękuję.
IdeL Napisano 27 Listopad 2016 Napisano 27 Listopad 2016 Nie wygląda na lata dwudzieste, czy nawet trzydzieste.Support, o ile nie był kundlony, to - circa połowa lat czterdziestych.Sam support jest dość charakterystyczny dla rowerów MÖVE. Natomiast fakt kołkowania korb wskazuje na produkt raczej powojenny lub z końca wojny.Wcześniejsze supporty były montowane na kwadrat lub wieloklin.
Pytanie
Janos
Witajcie, proszę o pomoc w identyfikacji znaleziska. Numer na ramie bezpośrednio pod siedziskiem po lewej stronie. Odległość miedzy mocowaniami tabliczki 7cm. Korby wydają się być polskie. Z góry dziękuję.
8 odpowiedzi na to pytanie
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.