Skocz do zawartości

Co po X-Terce 705 ??


banan20

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do forumowiczów..co byście zaproponowali jak wyższy poziom w porównaniu do Terry 705 ?? Uzywam jej na cewce 7.5 DD...szukam glównie drobnicy - od małych monetek po klamry itp...Zależy mi na w miare szybkim wykrywaczu, o wadze podobnej lub mniejszej niz XT 705, a przede wszystkim na wykrywce która wyczesze fanty po Minelabie :)...V3i odpada za droga i mega skomplikowana, E traca biorę pod uwagę - ale czy nie jest wolniejszy niz XT 705?? Mile widziana prostota obsługi..do deusa nie jestem do konca przekonany - bezprzewodowość i lekkość mnie tak bardzo nie podnieca..nie chce za to dodatkowo płacić..jak myślicie co będzie dla mnie dobrym wyborem ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Fisher F75 LTD DST.Ten z najnowszym oprogramowaniem.Wersja 2.Cena nowego to grubo ponad 5 tysi ale czasem trafisz używke w cenie 3500-4000 zł.
Jesli Cie stać to sie nie zastanawiaj.
Ja sprzedałem bo chciałem Deusa spróbować.Oj żle zrobiłem.Na wiosne sprzedaje przeraklemowanego Deusa i wracam do F75.
Głęboka i piekielnie szybka maszyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusa nawet w ręku nie miałem.F75 kilka razy z terrą porównywałem i szału nie było, a jeśli nawet czuć było różnicę to bynajmniej nie na korzyść fishera.
Tornado mam zwykłe 7.5 khz.
Od zwykłej dd jest przyjemniejsza w użyciu po prostu.

Do opowieści o ''czesaniu po'' czymś innym podchodzę sceptycznie.
Sam po sobie tym samym sprzętem też często kopię świeże fanty na rzekomo schodzonych miejscówach.

Terra to jeden z lepszych wykrywaczy i nie ma się co spodziewać jakiejś drastycznej zmiany po wymianie sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sza.man
Bardzo Cię proszę nie pisz głupot i nie wprowadzaj użytkowników w błąd.Porównanie Tereski do F75LTD DST v2 to jak maluch do mercedesa.
X-terra jest własnie wolna jak maluch.Separacja w tym wykrywaczu nie istnieje.Zrób sobie est gwożdzia".

Szukałeś na F75 w trybie CL?Szukałeś w trybie FA(tutaj jest szybki jak karabin maszynowy)idealny na miejsca zasmiecone.Już mi się nawet pisac nie chce bo takim absurdem pojechałeś" że masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno tylko napisze...
Około 5 lat temu miałem x-terre 705.Była sobie piękna droga.Nasypywana po wojnie.Nawet nie wiesz jaka była moja radość jak trafiłem nią 2 odznaki za rany z jednego dołka.
Przyszedłem tam rok temu z F75 i przejechałem" w trybie CL raz jeszcze.A tu sygnał z tego samego dołka!!!!!A owe pare lat temu przeczesałem dołek i okolice nawet All Metalem.
Ryje,ryje...Konca nie widać.Jakies 40-50 cm.pod tym miejscem co wyciągnąlem te 2 za rany wyszło 18 szt!!!!Czyli jakiś tabor sztabowy!!!Na całej drodze wyszło jeszcze pare srebrnych za rany,szpangi 2 szt oraz tarcza Krym na głębokości hmm...cała małą saperka bw weszła w dziure.
X-terra nawet nie pierdła na tej drodze.Oprócz tych 2 za rany które były płycej.Oczywiscie rozmawiam o trybie CL.Chodz na Boost Process tez były głębokie sygnały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antycham...chyba jednak galopujesz w strone betonowej ściany :)
X terra jest wolna i ma słabą separacje?
https://www.youtube.com/watch?v=vmmb5oM9_8o&t=318s

Popatrz na powyższy film z moneta na sztorc..a potem wez swojego prawie juz 3 razy drozszego fischera i popraw :)
Troszkę sie tu skompromitowałeś:)
Miałem terre 4 lata...i jedno moge napisać....To jedna z najlepszych wykrywek na rynku,przy swoejj cenie bezkonkurencyjna.Prosta do usrtawienia jak kanarek,stabilna jak etrac,głeboka jak 2 razy drozsze sprżety.

Druga sprawa zbieranie po kimś.Najlepiej posłuze sie przykłądem. 3 lata temu pole 5 detektorystów...jeden z fischerem 75 ltd....pole czesali wzdłuz i wszerz od 10 - 19 stej....po nich wszedłem na pole z terrą i cewką elipsą 18,75..tą płytkką i kolega z rutusem.....przez godzine nakopalismy około 60 monet razem...prawie same boratynki z 10-20 cm ..generalnei płytko ale pole zbronowane swiezo...Tamci jak pokazaywali fanty mieli po około 20 monet kązdy ...i tony smieci.

Fischer to wykrywka głeboka i dobra choć...droga i niestabilna ..:)
Patrząc na cene za terre jakies 2300-2400 zł ona nie ma konkurencji na rynku.A Fischer? a kto jeszcze kupuje takie drogie i niezbyt stabilne wykrywki? to juz ten badziewny deus jest lepszy bo tanszy od fischera i jest lekki i bezprzewodowy.

Także antycham nie wprowadzaj ludzi w błąd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy poważni: w miarę przyzwoite wykrywacze pracujące na zbliżonej częstotliwości na cewkach o zbliżonej średnicy, będą miały zbliżone osiągi.

Mogę uwierzyć że w określonych warunkach jeden albo drugi będzie TROCHĘ lepszy.
Ale jak ktoś pisze o cudach na kiju, kosmicznych osiągach i boratynce na dwóch metrach, to raczej nie ma sensu się zagłębiać w takie wpisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nieużytkownik Deusa, ale kolega takiego użytkownika, mając możliwość porównania z innymi urządzeniami - napiszę tak - jak dla mnie Deus jest naturalną konsekwencją wymiany chyba niemal każdego sprzętu na kolor.
I to nie chodzi nawet o zasięgi czy dyskryminację, ale o nadzwyczajną zdolność identyfikacji drobnicy kolorowej w otoczeniu żelastwa.
Owszem, jest on wkurzający - zasilanie, irytujące dźwięki i pewnie coś tam jeszcze. Ale (moim zdaniem) zdolność identyfikacji drobnicy kolorowej w otoczeniu żelaznych śmieci, a być może niska podatność na trudne grunty, moim zdaniem stawiają ten sprzęt na pozycji lidera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy altera 71 z dzisiaj..no i ta wykrywka widzi mi sie bezposrednim konkurentem x tery 705(z cewką przestarjaną na 2-3 czest.) i deusa. I chyba..przeskoczy oba sprzety.
Więc poczekaj jeszcze chwilke na pare testów(szczególnie Sheltona),i wtedy zdecyduj....albo deus albo alter. Nic innego nie wchodzi w gre po X terra bo albo dużo za drogie albo słabe lub w pojedynczych aspektach lepsze..
Spectre pomijam ze wzgledu na cene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak IdeL sadzę, że deus śmiało może zastąpić każdy posiadany wcześniej sprzęt. Nie tylko rewelacyjnie sobie radzi z maleńką kolorową drobnicą na mocno zaśmieconym terenie ale też doskonale sprawdza się jako sprzęt na małą i dużą głęboką militarkę. Cztery dopracowane tryby statyczne w tym mój ulubiony z dyskryminacją powodują, że deus może konkurować z uznanymi statykami. Ostatnio często wspólnie chodzę z kolegą który ma Pulsata IV i deus w niczym mu nie ustępuje a wręcz lepiej sobie radzi na militarnych śmietniskach.
Jak pisałem w innym wątku dokupiłem jako dodatkowy wykrywacz Altera 71. W kwestii ergonomii nawet nie porównuje go z deusem - nie ta liga.
W mojej ocenie Xterra jest dużo wolniejszym wykrywaczem niż deus przez co zdecydowanie mniej skutecznym na zaśmieconym terenie. Xterra ma mdłe i rozmyte dźwięki - deus za to ostre i krótkie - są bardzo czytelne i zapewniają dużą selektywność przy sygnalizacji i identyfikacji - Xterra znacznie w tej kwestii mu ustępuje. Zresztą wystarczy porównać sobie pierwsze lepsze filmy obu wykrywaczy recovery spped. Więc zakup deusa byłby w tym przypadku całkowicie uzasadniony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idel przepraszam..mam do nicków taki troche nonszalancki stosunek,co inengo imie..nie miałem zamiaru cie przeciez urazić.

Ach tam zachwyt nad rutusem...zanim pojawił sie alter to jechałem po wszystkich modelach rutusa równo..dla mnie to były po prostu badziewne wykrywki,archaiczne itd. jdedyne co miały fajnego to ze były polskiej myśli technicznej. Rutus zrobił altera i wyglada to zupełnie inaczej. Także jak widzisz krytukuje rzeczy słabe moim zdaniem a chwale te dobre które mają te cechy które mi odpowiadaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie