Skocz do zawartości

Czyszczenie - Wybielanie starego papieru


Hebda

Rekomendowane odpowiedzi

Trafil mi sie na zlomie Warszawski kareciak z pozytywka.
Plus taki ze niemal sprawny.

Obudowe czyszcze i wyklepuje.
Poplamiony cyferblat.Z tekturki.
Jest jakis sposob na wyczyszczenie choc w niewielkim stopniu?
Wskazowki znitowane wiec zdjecie i moczenie odpada,nie chce rozkrecac mechanizmu.

Qoda utleniona? Na kosci dziala..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zostawił tak jak jest. Jak Cię to razi to zrobić skan i wydrukować nową nakładkę. Wskazówki zwykle są wciskane a nie nitowane, nie wiem nie widzę. Taką uzerę" w ramach czyszczenia to gumką do mazania można zrobić, tylko miekką co się ściera a nie wydrapuje dziury w papierze.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są mydełka konserwatorskie, które można stosować do czyszczenia papieru (np. vulpex), ale nie korzystałem. co do gumki, miękką można zetrzeć na drobnych oczkach tarki i tak powstałym proszkiem delikatnie przecierać papier. następnie strzepnąć lub zebrać odkurzaczem drobiny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbowałem wodą utlenioną,znaczy perhydrolem rozcieńczonym.
czyści" do gołej tektury,złazi i syf i biała warstwa:/
Więc jednak zostanie jak jest,ew delikatnie usunę skalpelem plamy zielonej z cyferblatu

No właśnie wskazówka minutowa znitowana od strony blatu.Da się wyjąć od tylca ale po rozkręceniu całości czego nie ryzykuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za przegląd i naprawę dasz pewnie koło 350 zł, ja przynajmniej tyle płaciłem za wiszącego junghansa. tarcze bywają na allegro.

@remington masz jakiś patent na odgrzybianie papieru w domowych warunkach? jestem zainteresowany tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie