Skocz do zawartości

Hełm niemiecki


kubatarn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam dwa hełmy niemieckie (nie wiem czy różnią się tylko wielkością, czy modelem) i chciałbym je zakonserwować. Jak najlepiej się za to zabrać: dokonać elektrolizy, a potem ręcznie doczyścić? Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie one w tym stanie mają swój klimat i osobiście bym ich nie ruszał. Jeżeli chcesz czyścić to tylko elektroliza, tego bez ubytku można od środka podkleić(nie spawać!) jakąś spoiną i będzie fajnie wyglądał na półce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej typu spawanie na zimno", ostatnio kupiłem i jest naprawdę konkretny i trzyma na metalu (cx 80 auto weld) albo jakiś jego zamiennik. Garnek sprężynuje i tu będzie mały problem. Ścisk i go złapać na rancie, nie wiem czy będzie idealnie równo, jak nie wypali to kombinować z czymś podobnym. Co do samej podklejki" to wydaje mi się, że z grubej skóry by można było wyciąć taki pasek i podkleić na pęknięciu. Po elektrolizie, podklejeniu i konserwacji może wyjść naprawdę fajnie wyglądający garneczek,zresztą dużo nie tracisz :)
Co do lutowania to nie wiem ale widziałem garnek spawany i to była kompletna tragedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam.Oba hełmy nadają się do pospawania i od tego bym zaczynał.Ten pęknięty bez ubytków to zdaje się M 42.Bułka z masłem,spawać punktowo,ale tylko magiem.Drugi wygląda na M 35,ale słabe zdjęcie i nie gwarantuję.Tutaj zdecydowanie trzeba by kombinować,bo jest zdeformowany.Też bym się podjął pospawania,ale trza by go też podgrzewać gdzieniegdzie palnikiem.Nie takie wynalazki się spawało,ktoś,kto ma doświadczenie bez problemu to pospawa.Oczywiście wszystko punktowo,aby go nie pokręciło,ciągły spaw by je zdeformował.Kwestia wprawy.Magik od spawania tłumików da radę.Osobiście bym się pokusił,bo mam odpowiedni sprzęt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt,jednemu córka,drugiemu teściowa,heh.Spawanie,klejenie,czy lutowanie ma sens,jeśli będzie szpachlowany.Nie polecam żadnych podklejanek od spodu,to partactwo.Jeśli nie będą reanimowane,to wszelkie zabiegi im tylko zaszkodzą.Trup nawet w makijażu będzie trupem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz po prostu bredzisz...Spawać ? To można ośkę od ursusa...Pęknięty garnek jak ten po elektro i podklejeniu będzie stanowił fajny eksponat na półkę bo do niczego innego się nie nadają...Spawanie,klejenie,czy lutowanie ma sens,jeśli będzie szpachlowany."
A jaki sens ma szpachlowanie? Czym to się różni od kupna chinola na allegro...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego Kriczer widzę,żeś wybitnym specjalistą jest.Chodzi o konserwację,bo na spawaniu to się znasz,jak świnia na lataniu.Podklejać paskiem ze skóry?Proszę Cię,to amatorszczyzna i brak profesjonalizmu.Klej to jeszcze rozumiem,są tacy pseudo specjaliści,co tego używają.Profesjonalna metoda łączenia metali polega na lutowaniu i spawaniu.Poza tym zachowujesz się,jakby hełmy były Twoje i sam decydujesz,jaka matoda byłaby najlepsza.Ja wyraziłem tylko swoją opinię.Właściciel zdecyduje,którą opcję wybierze.Czytaj ze zrozumieniem proszę,a unikniemy niepotrzebnych kłótni i zaśmiecania wątku.Ewentualne niedomówienia proszę kierować na moją pocztę,esterendensen@wp.pl
P.S Przepraszam za zaśmiecanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie