Skocz do zawartości

C2P


Rekomendowane odpowiedzi

Ubudubu,
Jak bedziesz mial okazje - uciesz moje oczy;o)
Dla zainteresowanych - dalszy ciag zdjec C2P(a w zasadzie wszystkie zdjecia) mozecie zobaczyc pod adresem:
http://community.webshots.com/user/panzergrendel

Z nicka prosze sie nie smiac - moj przedwieczny byl juz zajety:(

Pozdrawiam
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muslim,
Do Auburn C2P trafil razem z reszta kolekcji p.Guy'a Ardent'a z Belgii.W archiwum , ktore przyjechalo razem z pojazdami z Arlon nic konkretnego niestety nie ma.Wiadomo tylko, ze byl to mocno pordzewialy wrak.Z dokumentacji, ktora widzialem, wynika, ze zostal wypiaskowany, cos tam do niego dorobiono (przypuszczam, ze chodzi o niektore blachy, reflektory, szyby oraz palaki plandeki) i pomalowano.Nie jest jasne czy aktualne malowanie jest odwzorowaniem oryginalu, bazuje na jakims zdjeciu, czy jest czysta fantazja.
Niestety moja znajomosc francuskiego jest bardzo znikoma.Podobnie niestety Joe Brunson'a i Bob'a Krafft'a - kustosza i generalnego manedzera Muzeum.Spedzilismy razem nad teczka C2P jakis czas w ostatnia sobote - ze znikomymi rezultatami niestety.
Joe ma sprobowac kontaktu z kims w Arlon - jakims dawnym pracownikiem , czy kims takim.Moze od niego dowiemy sie czegos wiecej.
WW2 Victory Museum jest szczerze zainteresowane odtworzeniem wojennej historii tego ich ciagniczka.Ostatnio padlo z ich strony pytanie, czy moim zdaniem jakies polskie instytucje bylyby zainteresowane w eksponowaniu u nich np. umundurowania.Nie bylo jasno powiedziane, czy sa zainteresowani kupnem, czy raczej darowizna...Z tego co slyszalem z ust trzecich o sytuacji finansowej Muzeum - sadze, ze woleliby raczej podarunek...
Gdybym mial-wypozyczylbym im, ale nie mam:(Skierowalem ich do Konsulatu Polskiego w Chicago i Muzeum Polskiego tamze.Jak sie sprawy rozwina - zobaczymy.
Rozgadalem sie.
Pozdrawiam
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi znajomość francuskiego to służę pomocą.

Jeśli dostaniesz namiar do Belgii to prosiłbym o kontakt. Chętnie pomogę.

Kiedyś będąc w Brukseli postanowiłem pojechać do Arlon wiedziony książką Tarczyńskiego. Niesty po długiej podróży okazało się, że muzeum zamknięto :( był tylko DC-3 na stojaku. Na otarcie łez obejrzałem Bastogne.

Chyba już nidgy nie zobaczę tego cacka na żywo, ale chętnie pomogę w szukaniu jego śladów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie na temat, ale ma ktos moze dosc dokladne zdjecia Hotchkiss'a wz.25?Chodzi mi o wspolczesne zdjecia i o okazy ekspozycyjne -nie o wykopki.Zdjecia wylacznie do osobistego uzytku.
Bylbym bardzo dzwieczny!
Jeszcze raz - Smacznego Jaja i mokrego Poniedzialku!
Grendel
P.S.
Mam nadzieje, ze nie obrazicie sie, jesli poprosze jeszcze o zdjecia wz.30?Najlepiej w wersji pancernej i to z jarzmem;o)
G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie