Skocz do zawartości

Radar


xx50k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam jescze kilka fotek / zrobione wczoraj/ ale musze obrobic w domu.
Ale najciekawsza informacje to takie iz stal on nie zniszczony do 1946 , po zabudowaniach zostały tylko kawałki cegiel w poblizu,wnetrze zniszczone ale widac okragła konstrukcje / cegła / i betonowe zejscie /schody na zdj,/ z wnetrza prowadził tunel długosci około 100 m
z wyjsciem za droga / sa slady jednak wyjscie jest zasypane/ no i najciekawsze widziałem zdjecie mojego rozmówcy zrobione w 1946 r a siedzacego na konstrukcji tego smoka . Mam obiecane ze zostanie zeskanowane to wtedy wstawię . No i najwazniejsze z włascicielem terenu została zawarta znajomość co moze zaowocować poszukiwaniami meteorytów na tym terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
to dobrze że zrobiłeś fotki bo janie nie mam możliwości technicznych, po lewej stronie od wejścia na teren posesji okolo 300 m stoi wieża (maszt)łączności połączony jest podziemnym kablem z byłym radarem.Mam obawy że osoby pozyskujące złom mogą się do niego dobrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jack61, zdjęcia robią wrażenie ! System nawigacji dalekiego zasięgu Telefunken FuSAn 724/725 Bernhard" to prawdziwy „biały kruk”, według literatury skompletowano tylko 7 takich stacji.
Mam nadzieję, że właściciel terenu nie ma wobec tych pozostałości jakichś niecnych zamiarów.

Zastanawiam się czy wyglądał jak ten na zdjęciu obok i ile z tej konstrukcji zachowało się do 1946 r. gdy fotografował się przy nim ten gość.

Alkali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
tunel jest na 100% ale prawdopodobnie od 1946r nikt tam nie wchodził ponieważ zostały do niego zasypane wejścia,prawdopodobnie jest trzecie w pałacu który znajduje się w lesie na wylocie miasta obecnie jest zamieszkały, zraesztą pod miastem jest bardzo wiele tuneli część jest częściowo zamurowana są tam magazyny jabłek i chba win inne wejścia znajdują się na terenie mleczarni prowadzą tam ponoć tory są też przesadnie duże szyby wentylacyjne.Narazie jestem w trakcje ustalania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, na mapie nawigacyjnej Europy dla nocnych myśliwców, ten Bernhard nosi numer 11". Dziesiątka" jest w Danii. Mapa jest koszmarnie niewyraźna, zatem udało mi się znaleźć tylko 1 inny (szóstkę"). Zastanawiam się, czy zachowywano numerację ciągłą.

Tak czy siak - 7 czy 11 żadna różnica - trzeba koniecznie(!!!) przeprowadzić uświadamiającą rozmowę z gościem-właścicielem, zainteresować go tym rarytasem, nich poczuje się dumny ;) To rewelacyjny, wręcz sensacyjny obiekt! Ale... czy poza nami kogoś to właściwie obchodzi...? :(

pozdr,M

PS> Radar to urządzenie służące do lokalizacji obiektów znajdujących w przestrzeni. Natomiast Bernhard to namiernik klasyfikowany jako ciężka radiolatarnia, a zatem urządzenie służące przede wszystkim samolotom do zorientowania się we własnym położeniu względem sygnałów z namiernika. Oczywiście, wyposażając samolot w urządzenie odzewowe można z ziemi zlokalizować samolot co do kierunku i odległości. Ale w opisie Bernardynki, czyli pokładowego odbiornika, nie jest wspomniane o jego funkcji odzewowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafienie jest (pardon za wyświechatne określenie :) zajebiste!
Najbardziej mnie w tych aziemnych" odkryciach śmieszy to, że my się cieszymy i podniecamy, a lokalne żury piją tam od lat piwo & wino i w ogóle nie wiedzą co i jak :)))

Masz tutaj nieco fotek, nie wiem czy wszystkie są wyłącznie z pozostałości niemieckiego Bernharda:
http://www.pixum.de/viewalbum/?id=1083961

I taki tekst:
Außerdem stehen in ca 40 m Entfernung ein
Kommandobunker und weitere 30 m entfernt der Generator und Trafo bzw. Manschaftsbunker."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
4 wejscie jest na 100% na ulicu Obrońców Pokoju na przeciwko mleczalni byłem i wizaiałem jeszcze 3 lata temu było zasypane gruzem były tam normalne schody ceglane .Na terenie marketu Dino.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sam nie wiem mój brat ma garaż na grunwaldzie od strony kociaka i tam tez jest normalnie murowane jakieś wejscie (ale do czego do samej góry . czyli z drugiej stroiny kociaka od stony brodatego , co Ty na to?)wiesz gdzie to jest odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie