Skocz do zawartości

Aparat cyfrowy - lustrzanka, pomoc w wyborze!


Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. ja cały czas mówię o kupnie nowego aparatu :).
W używane rzeczy się nie bawię, bo jako laik nawet nie zauważę drobnych usterek, a nowy aparat to gwarancja i świadomość, że nikt w nim nie grzebał :)!
No po prostu jednym słowem chcę nowy :D!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po prostu jednym słowem chcę nowy :D!"
No to więc nie wiem jaką sumą dysponujesz. Jeżeli tak jak piszesz w pierwszym poście 1500-1800 złociszy to gdybyś nie chciał dokładać to w cenie 1800 zł jast właśnie Nikon D 3200 z obiektywem 18 - 105 i miałbyś glanz" nówkę z wszelkimi gwarancjami. Ja będąc na twoim miejscu wcale bym się nie zastanawiał. W innych wersjach tu polecanych są pewne niuanse w wyposażeniu i pewne różnice w jakości, ale to się wiąże z dodatkowymi wydatkami (wyższa cena), a być może ze funkcji które tam są nigdy nie wykorzystasz, a jakość zdjęć amatorskich wykonywana wyższymi modelami a D 3200 będzie porównywalna. Jak na pierwszą lustrzankę napewno będziesz zadowolony i zauwarzysz różnicę w jakości zdjęć pomiędzy kompaktem a lustrzanką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh... Zapomniałem... Budżet miał być do 1500-1800 zł, ale się zagalopowałem po forach i innych tego typu rzeczach, aż doszedłem do Nikona D5200.
Cały zestaw z obiektywem 18-105 mm to cena ok 2.400 zł - więc na razie zostanę przy tym :)! Bo tak czytałem najpierw o D3200, że jest nowszy, ale gorszy niż D5100, potem jeszcze poczytałem o D5200, że ma m.in. więcej punktów AF i inne tego typu specyfikacje. I na razie zostanę przy tym D5200 i kwocie 2.500 zł. Chyba, że jeszcze inne ciekawe rozwiązanie macie, bo też myślę, że np. ten D3200 mógłby być dobry, ale czy po np. rocznej eksploatacji nie dojdę do konkluzji, że coś będzie mi w nim brakowało? I będę żałował, że nie zakupiłem D5200...

Także za wszelkie nieścisłości przepraszam. Tak pisałem, że do 1800zł, a tu nagle przebitka na ponad 2 klocki... No, ale cóż :)...
Dzięki za wszelkie pomoce Panowie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to zdecydowanie 5200 z 18-105. Starczy jeszcze na szybką kartę, torbę i statyw- polecam serię Sherpa.
PS Do kolegi powyżej- większa ilość punktów autofokusa ie ma znaczenia- i tak w końcu używa się wyłącznie centralnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie