Jump to content

Praca licencjacka


PAWEL*STRC

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie otóż piszę pracę na temat Korpusu Ochrony Pogranicza II RP i potrzebuję jakichś ciekawych książek na ten temat, w moich miejskich bibliotekach zbytnio nic nie ma niestety...może ma ktoś książki dotyczące struktury organizacyjnej, przyczyn powołania i podstawowych zadań KOP?
Link to comment
Share on other sites

Witam,
Znalazłem kilka ciekawych tytułów. Najpierw te, które można jeszcze kupić:
- Jabłonowski Marek - Wywiad KOP-u, 1924-39
Warszawa: ASPRA-JR, 2003
- Jabłonowski Marek - KOP 1924-39: wybór dokumentóe
Warszawa, Pułtusk: Wyższa Szk.Humanistyczna, 2001
- Instrukcja służby KOP
Warszawa: Wyd,UW, 2010
I kilka tytułów, których nie ma w sprzedaży:
- Pomorski Janusz - KOP w obronie Rzeczypospolitej
Pruszków: Ajaks, 1998
- Prochwicz Jerzy - Formacje KOP-u
Warszawa: Neriton, 2003
- Kawaleria KOP-u
Warszawa: Edipresse, 2013
- Jabłonowski Marek - Formacja specjalna: KOP 1924-39
Warszawa: ASPRA-JR, 2003

Powodzenia
Link to comment
Share on other sites

Na początek proponuję poniższe książki:

Dominiczak Henryk, Granica wschodnia Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1919-1939, Warszawa 1992, s. 288.

Biernat Florian, Rola Korpusu Ochrony Pogranicza w ochronie polskiej granicy wschodniej i wojnie obronnej 1939 roku, Szkice z dziejów wojskowych Polski w latach 1918 – 1939, red. Benon Miśkiewicz, Poznań 1979, s. 51 – 102.

Dadzą one pogląd na temat i będziesz mógł szukać dalej.
Link to comment
Share on other sites

Za czasów moich studiów pisząc licencjaty nie brało się na tapetę tematu od dawna opisanego, tylko nowy (dotąd niezbadany) i nie przepisywało się informacji z 10 książek, żeby powstała 11, tylko działało na źródłach. Ale cóż - czasy najwyraźniej się zmieniły. Teraz niektórzy profesorowie (będący promotorami magisterek i licencjatów) dokonują plagiatów, a jak ktoś ze splagiatowanych podniesie publicznie ten problem, to zostanie zakrzyczany przez samego zainteresowanego i jego kumpli, że jak on - bez dorobku - śmie w ogóle szkalować tak utytułowanego i płodnego autora jak PAN PROFESOR.

Taka osobista refleksja. Można się nie zgodzić - co nie zmieni moich odczuć...
Link to comment
Share on other sites

niestety kolego większość materiałów została już opisana a skoro interesuje się tym tematem to nie widzę sensu brać niczego na siłę bo nie o to w tym chodzi, dzisiaj są takie czasy, że większość osób zamiast pisać to kupuje prace licencjackie. Mam w swoich zbiorach tzw. Kalendarze podoficerskie z lat 1937-1939 w których zawarte są ciekawe informacje i na pewno wykorzystam je do pracy
Link to comment
Share on other sites

Doceniam szczerość :-) To fajnie, że źródła też wykorzystasz. Nie twierdzę, że z książek korzystać nie można - ale dla mnie przy badaniach zawsze źródła będą pierwsze. I zawsze temat niezbadany lub słabo zbadany (względnie: nowe spojrzenie na z dawna znane kwestie) będzie ciekawszy od kolejnej pracy na temat xyz. Ale taki jest mój gust, a o gustach podobno się nie dyskutuje.
Chcesz też opisać udział KOP w walkach we IX 1939 r.?

Przy okazji spytam: jakie są teraz wytyczne nt. liczby stron licencjatu? Podobno uległy one uszczupleniu". Ja tam generalnie jestem za zniesieniem obowiązku pisania licencjatów i magisterek- zamiast tego egzamin z wiedzy. To już będzie kupić trudniej niż wydruk pracy lic. lub mgr. ;)
Link to comment
Share on other sites

teraz piszę o strukturze organizacyjnej i zadaniach KOP a dopiero w trzecim rozdziale mam Wrzesień 1939, co do egzaminu wiedzy to na podstawie pracy jest dany kandydat pytany do tego pytania z kierunku i specjalności ;) co do pracy to nie ma określonych jako takich wymogów minimum to jest 50 stron
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information