Skocz do zawartości

Praca licencjacka


PAWEL*STRC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie otóż piszę pracę na temat Korpusu Ochrony Pogranicza II RP i potrzebuję jakichś ciekawych książek na ten temat, w moich miejskich bibliotekach zbytnio nic nie ma niestety...może ma ktoś książki dotyczące struktury organizacyjnej, przyczyn powołania i podstawowych zadań KOP?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Znalazłem kilka ciekawych tytułów. Najpierw te, które można jeszcze kupić:
- Jabłonowski Marek - Wywiad KOP-u, 1924-39
Warszawa: ASPRA-JR, 2003
- Jabłonowski Marek - KOP 1924-39: wybór dokumentóe
Warszawa, Pułtusk: Wyższa Szk.Humanistyczna, 2001
- Instrukcja służby KOP
Warszawa: Wyd,UW, 2010
I kilka tytułów, których nie ma w sprzedaży:
- Pomorski Janusz - KOP w obronie Rzeczypospolitej
Pruszków: Ajaks, 1998
- Prochwicz Jerzy - Formacje KOP-u
Warszawa: Neriton, 2003
- Kawaleria KOP-u
Warszawa: Edipresse, 2013
- Jabłonowski Marek - Formacja specjalna: KOP 1924-39
Warszawa: ASPRA-JR, 2003

Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję poniższe książki:

Dominiczak Henryk, Granica wschodnia Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1919-1939, Warszawa 1992, s. 288.

Biernat Florian, Rola Korpusu Ochrony Pogranicza w ochronie polskiej granicy wschodniej i wojnie obronnej 1939 roku, Szkice z dziejów wojskowych Polski w latach 1918 – 1939, red. Benon Miśkiewicz, Poznań 1979, s. 51 – 102.

Dadzą one pogląd na temat i będziesz mógł szukać dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czasów moich studiów pisząc licencjaty nie brało się na tapetę tematu od dawna opisanego, tylko nowy (dotąd niezbadany) i nie przepisywało się informacji z 10 książek, żeby powstała 11, tylko działało na źródłach. Ale cóż - czasy najwyraźniej się zmieniły. Teraz niektórzy profesorowie (będący promotorami magisterek i licencjatów) dokonują plagiatów, a jak ktoś ze splagiatowanych podniesie publicznie ten problem, to zostanie zakrzyczany przez samego zainteresowanego i jego kumpli, że jak on - bez dorobku - śmie w ogóle szkalować tak utytułowanego i płodnego autora jak PAN PROFESOR.

Taka osobista refleksja. Można się nie zgodzić - co nie zmieni moich odczuć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kolego większość materiałów została już opisana a skoro interesuje się tym tematem to nie widzę sensu brać niczego na siłę bo nie o to w tym chodzi, dzisiaj są takie czasy, że większość osób zamiast pisać to kupuje prace licencjackie. Mam w swoich zbiorach tzw. Kalendarze podoficerskie z lat 1937-1939 w których zawarte są ciekawe informacje i na pewno wykorzystam je do pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam szczerość :-) To fajnie, że źródła też wykorzystasz. Nie twierdzę, że z książek korzystać nie można - ale dla mnie przy badaniach zawsze źródła będą pierwsze. I zawsze temat niezbadany lub słabo zbadany (względnie: nowe spojrzenie na z dawna znane kwestie) będzie ciekawszy od kolejnej pracy na temat xyz. Ale taki jest mój gust, a o gustach podobno się nie dyskutuje.
Chcesz też opisać udział KOP w walkach we IX 1939 r.?

Przy okazji spytam: jakie są teraz wytyczne nt. liczby stron licencjatu? Podobno uległy one uszczupleniu". Ja tam generalnie jestem za zniesieniem obowiązku pisania licencjatów i magisterek- zamiast tego egzamin z wiedzy. To już będzie kupić trudniej niż wydruk pracy lic. lub mgr. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz piszę o strukturze organizacyjnej i zadaniach KOP a dopiero w trzecim rozdziale mam Wrzesień 1939, co do egzaminu wiedzy to na podstawie pracy jest dany kandydat pytany do tego pytania z kierunku i specjalności ;) co do pracy to nie ma określonych jako takich wymogów minimum to jest 50 stron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie