Jump to content
  • 0

Blaszka z napisem stara baśń" - negatyw, fragment jakiejś matrycy?


Luckey13

Question

7 answers to this question

Recommended Posts

Moim skromnym zdaniem ten 2 przedmiot to oznaczenie medyczne, tzw. eskulap. Te wagi mogą świadczyć o farmaceucie, inaczej aptekarzu?

http://www.google.pl/search?q=eskulap&biw=1366&bih=548&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=1Uk3Vav5JsSosAGQ7IGoCA&ved=0CAYQ_AUoAQ

Co do pierwszego przedmiotu to nie pomogę.
Pozdrawiam.
Paweł


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 10:39 22-04-2015
Link to comment
Share on other sites

Faktycznie wygląda jak eskulap, ale wydaje mi się, że to jest miecz, nie laska - trudno powiedzieć, czy ten łuk w górnej części to fragment wagi, czy garda, w każdym razie mi bardziej to na miecz wygląda, widać grań.
Link to comment
Share on other sites

Matryca
forma do odlewania czcionek z metalu lub kopia wykonana z oryginalnej formy typograficznej o lustrzanym układzie elementów drukujących przeznaczona do odlewu stereotypów – form metalowych, gumowych lub z masy plastycznej stanowiących odbicie składu typograficznego służącego do druku wielkich nakładów na maszynach drukarskich.

Link to comment
Share on other sites

Mniejsza z terminologią, wolałbym się dowiedzieć co to jest i jakie ma przeznaczenie, a nie jak się nazywa, bo to mi nic nie daje, poza wiedzą czym to nie jest.
Nie jest to też banan ani nawet alus, choć materiał podobny.
Link to comment
Share on other sites

no dobrze to po chłopsku
posiadasz matrycę do druku typograficznego (druk wypukły)
która była montowana w szpalcie być może z innymi czcionkami lub też nie ,któraż to szpalta montowana była do maszyny drukarskiej ,przez ową maszynę przechodził papier, na twoją matrycę nadawana była farba ,któraż to jako że jest w odbiciu lustrzanym na papier odbijała się już czytelnie ,i wychodziła nam jak w przypadku twoim najprawdopodobniej było pierwsza strona do książki Stara baśń
mam nadzieję że zaspokoiłem ciekawość twoją i rządzę wiedzy
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information