Jump to content
  • 0

Co to za sygnet


Blaszczu

Question

Proszę o pomoc w identyfikacji tego sygnetu.Złoty waga 9,64 grama,średnica 19-20mm.Oczko w środku czarne bardzo błyszczące,a na wierzchu siwawe matowe z dziwnym inicjałem trudnym do rozszyfrowania.Nie ma bicia próby.Wygląda na dość stary.Dzięki za pomoc.Doślę jeszcze dwa zdjęcia.Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

18 answers to this question

Recommended Posts

moim zdaniem to przełom XIX I XX w. Znajomy fachowiec mówi że pieczątek" raczej nie używano już po ~1850, pewnie są wyjątki. To piękny przedmiot prawdopodobnie złoty może carski (rosyjski) sygnet pieczętny.
Link to comment
Share on other sites

myślę że jeżeli to jest nieco starsze, tak przełom XVII i XIX w. piękny przedmiot warto uzbroić się w cierpliwość. Ja myślę że może być carski"

znaczy radzieckie ? eeee nie spotkałem się aby radzieccy podczas IIWW mieli sygnety pieczętne ze złota :) może mieli :)
Link to comment
Share on other sites

Z pewnością nie radziecki, choć jakiś sowiecki oficer z przedrewolucyjną przeszłością" mógł taki nosić. Ewentualnie zwykły sołdat, który traktował to po prostu jako kawałek złota na palec.. Natomiast przedmiot ma swoje lata- Podobnie jak przedpiśca, nie wykluczałbym początku XIX stulecia.
Link to comment
Share on other sites

Odcisk wykonuje się w plastelinie, a zdjęcie powinno być ostre. .To co widać jako ubytki przypomina zwężenie sygnetu" - zmniejszenie/powiększenie pierścionka/obrączki wykonane przez fachowca nie pozostawia widocznych śladów.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information