Jump to content
  • 0

Radiostacja?


Robson1983

Question

18 answers to this question

Recommended Posts

Daj lepsze zdjęcia, bo to wszystko razem wygląda jak klops z powidłem. Skrzynia jakby od centrali, ale trudno wyczuć czy sytemu MB czy też CB. Mikrotelefon wygląda na (przed)wojenny. Natomiast tarcza numeryczna, to (przy takim zdjęciu) klasyczna polska tarcza stosowana w aparatach stylizowanych na klasyki oraz wózkach badaniowych do central biegowych i chyba też krzyżowych.
Mikrofon też wygląda na stary.
Być może wszystko razem, to kawałki jednej centralki, ale z takich zdjęć to w ogóle trudno cokolwiek wywnioskować.

Pozdrawiam

IdeL
Link to comment
Share on other sites

Skrzynia od środka.
Wszystkie przedstawione elementy znajdowały się w tej skrzyni, przykryte drewnianym wiekiem, które niestety się rozpadło. Jedyne sygnatury jakie znalazłem znajdują się na tarczy PZT" oraz numer 88 na skrzyni.

Link to comment
Share on other sites

Wygląda to jak resztki jakiejś centralki klapkowej. Tarcza służyła do wybierania numerów na linii miejskiej. Jeśli sama centralka jest stara, to musiała być modernizowana. Tarcza jest dość współczesna - lata sześćdziesiąte/siedemdziesiąte.
Ze zdjęć nie potrafię rozwiązać co to za model centralki, ale trochę takich trupów pracowało jeszcze a wioskach" w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych XX w. Niektóre były bardzo leciwe.

IdeL
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information