Skocz do zawartości

Wrocław


poldek175

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś chce jeszcze resztki dawnej Wenecji Północy zobaczyć to w ogóle radzę się pospieszyć, bo biorąc pod uwagę to co się w mieście obecnie wyprawia jeszcze parę lat i z centrum znikną wszystkie drzewa a każdy wolny skrawek przestrzeni zajmą zasłaniające zabytki stalowo-szklano-betonowe bunkry pokroju Narodowego Forum Muzyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo nowy gmach Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Joliot-Curie (na którego wyposażenie - nawiasem mówiąc - ciągle brakuje uniwerkowi okrągłe 50 mln złotych).
Ale z drugiej strony, magius28 - taki Max Berg (ten od wiadomej hali) miał ideę zburzyć wszystkie kamienice w Rynku i postawić w ich miejscu wieżowce - na szczęście zdążył wcielić w życie tylko jeden projekt - i na rogu Rynku i pl. Solnego mamy gmach wiadomego banku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek dawnego Stadtische Sparkasse pasuje do rynku jak pięść do nosa to prawda, jednak trzeba brać pod uwagę, że w tamtych czasach było nieco inne podejście do tematu.

Mnie bardziej biega o to co się dzieje obecnie - z jednej strony nie mogę wymienić okien w domu bo dzielnica pod nadzorem konserwatorskim, z drugiej stawiają kwiatki typu NFM, biblioteka, czy biurowiec przy Zamkowej, który właśnie zaczynają budować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti ale ty mnie dzisiaj męczysz :D

No dobra nie dzielnica, tylko osiedle, a konkretniej Zacisze.

Cytat (może nie dosłowny ale sens oddający) z ulotki jakiej resztki do dnia dzisiejszego wiszą na tablicach ogłoszeniowych Rady Osiedla:

W związku z objęciem osiedla nadzorem miejskiego konserwatora zabytków informujemy, że wszelkie zmiany mające istotny wpływ na wygląd budynków pochodzących z przed 1945 r. (wymiana stolarki okiennej, pokryć dachowych, drzwi zewnętrznych, futryn, obramowań, ogrodzeń pochodzących z przed 1945 r.) należy konsultować i uzgadniać z Urzędem Miejskiego Konserwatora Zabytków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leuthen (1105 / 49) 2015-03-11 14:00:07

To ja z Tobą nie gadam...
Chyba, że byłeś za budową ( obojętnie w jakiej formie ) mostu...

Ale Was pokara i np http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3780959,dutkiewicz-nie-widze-powodu-by-nie-budowac-przy-stadionie-olimpijskim-termin-na-negocjacje-minal,id,t.html


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 14:13 11-03-2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leuthen (1105 / 49) 2015-03-11 14:00:07
Jako mieszkaniec nieodległego od Zacisza Biskupina w te pędy zaczynam robić remont - też mieszkam w budynku sprzed 1945 r. i nie będę czekał, aż mi powieszą taką kartkę jak magiusowi :D"

Leuthen, nie chcę cię martwić, ale z tego co wiem nadzorem konserwatorskim objęta jest cała Wielka Wyspa. Więc może po prostu ci to umknęło.
Tak po prawdzie wszystko zależy od sąsiadów, jak są świnie i mogą donieść, to bezpieczniej nic nie ruszać, jak są spoko, to można remontować. Hawrylakowa przecież d... z za biurka już od lat nie rusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu, a cóż jest powodem, że skazujesz mnie na towarzyski bojkot? :) Mój wpis był żartobliwy - kuć zabytkowych murów czy wstawiać plastików w okna na pewno nie zamierzam :) A za budową mostu (chyba tego po południowej stronie Wielkiej Wyspy, bo o innym nie słyszałem) byłem, jestem i będę. Takie plany mieli już Niemcy (podobnie, jak zastąpienie Mostu Zwierzynieckiego znacznie szerszą przeprawą, a przecież 75 lat temu ruch samochodowy był dużo mniejszy niż dziś).

Magius - całkiem możliwe, że mi to umknęło. O moich sąsiadach długo by opowiadać - niektórzy fajni, niektórzy nie, jak to w życiu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leuthen (1106 / 49) 2015-03-14 10:53:32

Oj tam, oj... będzie Pan zadowolony...

Ja po prostu, gdy jadę na WW jasna tętnicza mnie zalewa...
Zwłaszcza po modernizacji" C-Skłodowskiej...

A np w poniedziałek późnym popołudniem, z potężnym niedoczasem, będę musiał się na WW wbić...

Jedyne, co mnie czasem odrobinę pociesza, to wizja remontu Mostu Zwierzynieckiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie