Skocz do zawartości

Kolekcje Klamer vol.XIX


huk 100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak jak pisałem -twoja klamra to klamra szeregowego członka Jungdeutscher Orden w tłumaczeniu Zakon Młodych Niemców -moja Lidera -pozdro


http://myvimu.com/exhibit/13119817-klamra-organizcji-zakon-mlodych-niemcow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie dogadaliście się z byłymi właścicielami ? przyjechali i pokazują wam gdzie je porzucili :) co dzień to coś nowego i to górna półka ! Ludzie to mają farta - zazdroszczę , pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za id.już wczoraj także sprawdzałem i na to samo wyszło Jungdeutscher Orden nie wiedziałem tylko że to taki rodzynek?podobno ta moja z napisami gotykiem jest rzadsza bo wiem że była jeszcze odmiana z napisem zwykłym troszkę się rózniła detalami czy to prawda?moze dzisiaj jak czas pozwoli to obskoczę jeszcze ten lasek bo to już 4 klamerka z tego terenu;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rodzaje gotyku to już nie wchodzę ale mogło tak być ,organizacja obejmowała cały kraj więc pewnie poszczególne okręgi zamawiały je u producentów na swoim terenie a kilku producentów to już kilka innych sztanc itd.- pozdro

ps.daj namiar na ten klamrowy lasek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dowiedziałem się że w miejscu tym od końca lat 20tych były obozowiska HJ teraz tam jest lasek wcześniej było to pole 1/3 zrobiłem ale jeszcze większa połowa została a już łącznie 7 klamerek z tego terenu mam o innych to już nie wspominam bo ładne odznaki też się posypały;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huku daj mi jak możesz rewers tej klamerki jugend z linka oraz jak możesz średnicę tej klamry bo mam wrażenie że moja to dwa w jednym to by była uciecha podwójna;-)ta nakładka jest za masywna oraz za bardzo wypukła jak patrząc od frontu jest ok ale widok z boku no to takiej bomby odstajacej jeszcze nie widziałem na klamerkach:-)dopiero teraz ja sobie dokładnie oglądam i porównuję,po drugie wszystkie jakie oglądałem mają inne pudełko z dwoma otworami, moja ma pojedyńcze z wpuszczonymi szerokimi wąsami ale to zapewne już z racji tego jaka stajnia to wypuściła;-)no ale nigdy nic nie wiadomo mam dziwne uczucie co do tej nakładki więc warto się temu przyjżeć uważniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwoliłem sobie wkleic kilka odmian wiem że to nie dział id.ale zwróć uwagę na wielkość nakładek?moja wychodzi niemal srednicą poza pudełko i jest przyklepana z lekka co mogłoby odpowidać oficerskiej jak widać gołym okiem ma większą średnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa rewersu nie ma tutaj najmniejszego problemu aby oficerska posłużyła jako nakładka i odwrotnie?wszystkie szeregowe mają pdwójne dziurki moja ma pojedyńczą zupełnie inny wzór klamry jutro zapodam jeszcze dokładne fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasek już ogrodzony drutem pod napięciem i wbita tablica achtung minen:-)a tak poważnie daj wymiary huku tej oficerskiej bo nie zasnę dzisiaj jak nie rowikłam zagadki tej klamry zrobiłem taką słabą fotę nakładka dosłownie wylewa"się z tego pudełka a została jeszcze dodatkowo podgięta zeby zmniejszyć swój obwód i może dlatego jest ten efekt wypukłości nakładki? mierząc średnicę u mnie 40mm po rozprostowaniu zapewne 41-42mm więc chyba troszkę duża co?pozwoliłem sobie porównać z nakładkami sa,frontheil,oraz nsbo które mam u siebie i tam oczko ma około 35mm więc róznica ogromna przy niemal identycznym gabarycie pudełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie