Skocz do zawartości
  • 0

kawalerzysta - jaki to pułk


rokita6661

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

No i teraz Panowie widzicie sami czemu mi się tu coś nie zgadza... Postaram się w ten weekend skontaktować jeszcze z drugim wujem i wówczas może on będzie znał jakieś daty... Bo jak sami widzicie to są jakieś nieścisłości. Z opowiadań rodzinnych i samego rzeczonego kawalerzysty wiem, ze pełnił służbę bezpośrednio przy Naczelniku Państwa i że zmieniał pułk w trakcie służby. Opowiadał jak agenci ochrony starali się chronić Marszałka kiedy ten wychodził sam z Belwederu a oni chowali się za drzewami bo ich pędził od siebie. Nie mam niestety innego zdjęcia a retuszowane było na 100% bo wtedy taka częsta moda była.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z mojej strony jeszcze tylko drobne uwagi. Koloryzowany otok a także proporczyki na kołnierzu jak najbardziej przypominają
barwy 1 Pułku Szwoleżerów stacjonującego w Warszawie natomiast odznaka pułkowa nijak ma się do odznaki tegoż pułku jak również odznak pozostałych pułków szwoleżerów może za wyjątkiem 2 pułku którego fotografię wkleił mimir. Poza tym na rękawie jest oznaka ciężkich karabinów maszynowych a po bodajże 1930 r. odznaka dobrego celowniczego ckm. Więc o ile fotografia został wykonana po 1930 r. jeszcze raz skłaniam się ku temu że mundur poza czapką jest rekwizytem jakiegoś zakładu fotograficznego najprawdopodobniej z Warszawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna malutka uwaga. O ile kolor na otoku podmalowany przez fotografa jest prawdziwym kolorem pułkowym to w takim razie jest to 1 Pułk Szwoleżerów z Warszawy jak wynika z informacji przekazanych przez rokitę6661. Natomiast 3 Pułk Szwoleżerów stacjonujący w Suwałkach miał otok biały. Co do odznaki pułkowej to szeregowi wyróżnieni takową mieli prawo do noszenia odznaki bez emalii a ta wydaje się być w wersji oficerskiej czyli emaliowanej. Poza tym szeregowcy odznakę pułkową otrzymywali (legitymację bo odznakę musieli zakupić w większości przypadków za własne pieniądze) zazwyczaj pod koniec służby wojskowej co wykluczałoby 3 pułk z Suwałk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie