Skocz do zawartości

tesoro z cewka dd czechy


romanrp

Rekomendowane odpowiedzi

Tesoro najlepiej działają z cewkami z jakimi wykrywacze są sprzedawane oryginalnie, czyli z cewkami koncentrycznymi. W ciągu 22 lat używania różnych Tesoro próbowałem używać cewek DD ale efekt zawsze był gorszy niż z cewkami koncentrycznymi. Najlepiej mieć wykrywacz z cewką standartową i ewntualnie cewką DD jako dodatkową. Wykrywacz powinien mieć balans grunti np. Tejon, Vaquero, Bandido, Outlaw w przeciwnym razie wykrywacz może nie działać optymalnie, a w przypadku dużej różnicy w wielkości cewki zasięg może być mniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeśli myślisz o kupnie dużej cewki DD z zamysłem tylko na monetki,
to powiem Ci od siebie - szkoda kasy.
Mam 13 calową DeTech-a do Tejona i ma ona swoje zalety:
- duże pokrycie powierzchni
- poprawa zasięgu na przedmioty większe niż moneta
- lekka, nie męczy nawet po kilku godzinach chodzenia

ale są też wady:
- wysoka cena
- ciężko się ją stroi do gruntu (przynajmniej ja miałem na początku problemy)
- wcale nie ma tak kolosalnego przyrostu zasięgu jak zapewnia producent

(na standard cewce są bardzo przyzwoite osiągi)

Nie wiem jak się to przekłada na sprzęty które nie mają manualnego dostrojenia do gruntu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułość 12x10 DD na drobne przedmioty jest na poziomie standardowego koncentryka 9x8". Wręcz za wysoka do rozmiarów tej sondy, tzn. z łatwością znaduje bardzo drobne kawałki metali kolorowych. Oferuje większy zasięg na głębokie przedmioty.
Na pewno zapewnia większe pokrycie terenu (także w głąb) i to jest jej niezaprzeczalną zaletą.
Mimo tego nie widzę zdecydowanej przewagi w liczbie znalezisk nad tym, co osiągałem na tych samych polach ze zwykłą sondą. Mówię o znaleziskach płytkich, bo kilka głębokich wykopów było możliwych tylko dzięki 12x10 DD i uważnej penetracji.
12x10" DD jest dość ciężka, ale przywykłem do niej w Vaquero - mimo złego wyważenia takiego zestawu.
Strojenie bez problemu, bywa nawet łatwiejsze niż 9x8. Jednak nie zawsze umożliwia poszukiwania z najwyższą czułością (a to strata dla zasięgu) - np. na ściernisku.
Zasadniczą wadą dużej sondy DD w porównaniu do koncentryka 9x8" jest gorsza precyzja we wstępnym namierzaniu i zdecydowany brak wygody w dokładnym namierzaniu drobnych przedmiotów w już wykopanej ziemi. Bardzo przydatny byłby pinpointer. Do tego duża sonda zazwyczaj nie wchodzi do dołka, który wykopuję i muszę poszerzać jego średnicę, gdy konieczne jest zbadanie źródła sygnału pozostającego gdzieś w tym dołku.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie będę zakładał nowego tematu żeby nie śmiecić więc zapytam tutaj czy warto dokupić do Tesoro Cortes cewkę Nel sharpshooter 9,5 x 5,5 cala (24 cm x 14 cm) lub Hunter 12,5 x 8,5 cala (32 cm x 22 cm) i którą byście polecili jeśli w ogóle warto, w tej chwili śmigam na oryginalnej koncentrycznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raned, to ,gdy dostroję sprzęt w all metal" i następnie ustawię poziom dyskryminacji to sprzęt mi się rozstroi ??? Nie rozumiem... :-)
Ja wszystkie sprzęta, które posiadałem/posiadam stroiłem w all metal" ,a dopiero potem ustalałem poziom dyskryminacji ...czyli robiłem źle ???? :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie