Skocz do zawartości
  • 0

Hebel


czarekg1

Pytanie

Witam ! Mój wczorajszy post znikł- źle go umieściłem, sorry.
Czysto akademickie pytanie :Powszechnie znany jest taki niemiecki pistolet sygnałowy wz.94 Hebel. Rzec można , że ikona sygnałówek z I wojny. Na setkach zdjęć w internecie łatwy do wychwycenia.Nigdzie tam nie widać żadnych przyrządów celowniczych. Zupełnie gładki !Ani muszki, ani szczerbinki.Przedwczoraj pokłóciłem się z kolegą ( pogodnie ), który twierdzi, że w jakimś niemieckim muzeum widział cały zestaw tych sygnałówek i wszystkie owe przyrządy posiadały.Upiera się , że były to Heble. Przepraszam Szanownych Kolegów za zawracanie głowy, ale macie jakiś pogląd w rzeczonym temacie ?
Pozdrawiam uprzejmie
Czarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

warunki strzelania z pistoletu sygnałowego: trafić w niebo 1 raz - ocena 3"
Obok tych pistoletów w muzeum pewnie była taka instrukcja ;)

Nie spotkałem się z żadnym modelem PS wyposażonym w przyrządy celownicze, ani niemieckim, ani ruskim, ani czeskim, ani polskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledze za linki.Niestety nie ma tam Hebla z muchą i szerbiną :-))
Podczas przeglądania setek fot raz tylko natrafiłem na taki pistolet ( nie pamiętam już ,jaka to strona była )z przyrządami. Opisany był jako niemiecki pistolet wz. 94 Hebel - wersja gazowa, używana przez policję w czasie II WŚ ". No ale ten , oprócz przyrządów celowniczych miał jeszcze pod lufą coś w rodzaju krótkiego, drewnianego łoża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie