Skocz do zawartości
  • 0

Fragmenty czołgu


michaelos

Pytanie

Witam. W miejscu rozbicia dwóch niemieckich czołgów w roku 1944 odnalazłem kilka większych fragmentów. Prosiłbym was o pomoc w identyfikacji poszczególnych części. Jeśli potrzebne będą wymiary proszę wspomnieć. Na niektórych zdjęciach dla porównania wielkości położyłem łuskę od mausera. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Do pół metra leży i fakt w odległości do 10 metrów kopane a to nieruszone. Jest jedno ale. Ojciec wspominał o mającym tkwić pocisku wewnątrz mi bardzo się w to nie chce wierzyć. Druga kwestia ile to może ważyć? Ciągniki są to może by się wydarło z ziemi problem z załadunkiem jeśli waga jest spora. A później mam podpierać wrota od stodoły albo ma leżeć i dalej rdzewieć? Chciałbym żeby to trafiło w godziwe ręce tak by dalsze pokolenia mogły to oglądać. Czy zgłosić to gdzieś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpadel mam ale rowerem nie chce mi się go ciągać:) Co do stukania to robiłem to ręką przy tym otworze. Nie jestem takim szaleńcem by ciskać w to saperką:D. Wpadł też tam szrot łuski i to ma na pewno grubsze ścianki jak i większą średnicę. Nakręcam się ja i może co niektórzy z was a może to tylko zwykła rura:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie