Jump to content

Pudełko z aluminium


IdeL

Recommended Posts

Cześć. mam pytanko. Czy ma ktoś z Was pomysł na to, z czego można by pozyskać aluminiowe, prostopadłościenne pudełko wielkości nie mniejszej 10cmx10cmx5cm i nie większej niż, powiedzmy 15cmx15cmx10cm? Dokonał żywota mój przyrząd do strojenia sond whitesowych i postanowiłem skonstruować sobie nowy; no i mam problem natury mechanicznej.... Nie chcę zlecać wykonania obudowy jakiemuś warsztatowi. Chciałbym wykorzystać gotowe pudełko od czegoś" i ..... nie mam pomysłu od czego. Na razie padło" na obudowę po komputerze pokładowym Lanosa, tyle, że jest ona trochę echnologicznie" dziurawa. Będę wdzięczny za fajne pomysły.


IdeL
Link to comment
Share on other sites

Z jak grubej blachy wykonany był Twój chlebak?

To jest bardzo ciekawa opcja. Co prawda zamiast 5cm jest 3,4cm, ale to nie jest problematyczne, gdyż montaż elementów i tak nie przekroczy 2,5cm. Jedyne co, to trzeba by zmodyfikować ten system z rączkami - tzn. wyeliminować je....


IdeL
Link to comment
Share on other sites

Skoro chcesz pakować do środka elektronike to szukaj w tym kierunku - np. wypruj środek ze starego twardziela HDD lub jakiegoś uszkodzonego wzmacniacza samochodowego, łączy je przede wszystkim hermetyczna obudowa na potrzeby kapryśnej elektroniki.
Link to comment
Share on other sites

Thx. Urządzenie nie pracuje w warunkach ekstremalnych, więc obudowa nie musi być hermetyczna. Dobrze będzie jednak, jeśli wszelkie otwory zostaną ograniczone do niezbędnego minimum. Tak na prawdę, to po prostu wzmacniacz wstępny (taki jak w XLT) oraz generator kwarcowy, dzielniki i wzmacniacz końcowy, taki jak w XLT lub Spectrum. Do tego dwa wyjścia BNC i wejście zasilania. Nic więcej. Poprzedni, który ozdeptał mi się" niechcący pozbawiony był obudowy, co w efekcie poskutkowało kataklizmem.
Twardziel jest niestety za chudy - co prawda mógłbym to zrobić w SMD, ale i tak nie pomieściłbym wygodnie w obudowie od HDD dwóch gniazd BNC.
Wzmacniacz to fajna opcja - kurczę, tylko skąd a prędce" wykombinować niepotrzebny wzmacniacz samochodowy? :>

IdeL
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information