Skocz do zawartości
  • 0

tablica rejestracyjna WH


mamdar7

Pytanie

proszę o inf. na temat tablicy rejestracyjnej o nr.

WH 561593

m.in. okręg rejestracyjny, rodzaj pojazdu, jednostka wojskowa pojazdu,

tablica jest prostokątna, aluminiowa, nr.jest wytłoczony,

znaleziona w ok. szczecina

z góry dziękuję za inf.

( kiedyś wyruszy w świat, drogą wymiany lub sprzedaży )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem zdjęcia. Dzięki.

Tablica jest oryginalna. Widziałem też kilka innych w ten sam sposób wykonanych. Mam pewien pomysł: samochód osobowy albo ciężarowy, na którym była, nie był zwykłym mięsem armatnim, lecz należał do kogoś wyższego stopniem, kto grzał swoje cztery litery w mieście i mógł sobie takie eleganckie tablice sprawić.

Forma niemieckich tablic sprzed 1945 roku była dowolna. Mogły one być malowane pędzlem, malowane od szablonu, mogły mieć litery dołączane do płaskiej blachy, mogły być z tworzywa i podświetlane od tyłu, mogły być emaliowane lub malowane bezpośrednio na nadwoziu. Jedynie wymiary były podane. Użytkownik pojazdu o tym numerze musiał mieć trochę pieniędzy i pewność, że jego wydatek (w sumie mało istotny w życiu) nie wyląduje następnego dnia w piachu. Choć ostatecznie wylądował, razem z całą Rzeszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o inf. na temat tablicy rejestracyjnej o nr.

WH 561593

m.in. okręg rejestracyjny, rodzaj pojazdu, jednostka wojskowa pojazdu,

tablica jest prostokątna, aluminiowa, nr.jest wytłoczony,

znaleziona w ok. szczecina

z góry dziękuję za inf.

( kiedyś wyruszy w świat, drogą wymiany lub sprzedaży )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek powiedzieć o tym numerze. Podział między okręgi był ustalony tylko do 189999, potem przydzielano bloki na podstawie zapotrzebowania, a tuż przed wybuchem wojny postanowiono pozmieniać pojazdom numery tak, żeby nawet okręgu nie dało się odgadnąć.

http://books.google.pl/books?id=S_cXmJ2001EC&lpg=PP1&hl=pl&pg=PA135#v=onepage&q&f=false

Zastanawia mnie to, że tablica jest aluminiowa i ma wytłoczony numer. Tłoczenie nie było prostą i tanią sprawą, a wiedząc, że pojazd dostanie taką tablicę i razem z nią zaraz spłonie na polu walki, raczej nikt by się w to nie bawił. Masz możliwość wstawienia jej zdjęć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografie mam, lecz aktualnie nie wstawię z powodu dużego rozmiaru jpg.(zmniejszenie zdjęć nie ma sensu, ponieważ fotki nie są wtedy wyraziste).

Foto wstawię za jakiś czas (jak powrócę do kraju),zrobię nowe zdjęcia.
Jak pilna sprawa to na email mogę przesłać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie