Jump to content
  • 0

Kilof angielski numerowany


norman33

Question

W kontekście wojny obronnej 1939r wyszedł koledze taki kilof. ,nie dość że jest z każdej strony bity angielskimi oznaczeniami to posiada dzioby po obu końcach i jest numerowany, czy takie narzędzia mogły się znajdować na wyposażeniu naszego wojska i czy to standardowe wyposażenie wojskowe czy raczej cywilne?

Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

Ja obecnie mieszkam w tym mieście Sheffield. Kiedyś to było jedno z najważniejszych miast przemysłowych Wielkiej Brytanii bombardowane przez niemców podczas 2 wojny . Tera po dawnym przemyśle pozostały tylko opuszczone budynki fabryk. Jedno z brzydszych miast W.Bryt . Bardzo dużo imigrantów polskich tutaj jest a jescze więcej islamistów , czarnych i cyganów.
Link to comment
Share on other sites

sławek1989 (933 / 77) 2014-05-06 17:24:07
A jak Twoja wypowiedź miała pomóc?

norman33 (225 / 38) 2014-05-05 19:00:57
Na 3 fotce jest jakiś element obok - czy to tez może być od tego kilofa? Jakieś wzmocnienie lub klin?
Link to comment
Share on other sites

Jest tam moze jakies bicie /I\\ - strzalka o rownych 3 kreskach?

W WP angielskie rzeczy były, zaś z tym co było w wojsku angielskim to trudno określić. Szli bowiem i kupowali cywilne jak była taka potrzeba.
Link to comment
Share on other sites

Kilof z allezło posiada charakterystyczną cechę niewystępującą w innych kilofach, a występującą w kilofie zaprezentowanym przez kol. Normana, jest to ucho kilofa niewystające, lecz zrównane z pozostałymi częściami kilofa. Należy wziąć pod uwagę, iż fotki normana i z allezło nie są robione pod tym samym kontem, stąd pewna różnica / przekłamanie w wyglądzie. Pisanie bez uzasadnienia, iż są to dwa różne kilofy jest nie do końca poważne.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information