Skocz do zawartości

Hubertus-stellung a fortyfikacje betonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
W moich okolicach po lasach zachowało się sporo okopów należących do tej pozycji (kopane przez miejscową ludność w 1944 r.). Z reguły są to dwie linie okopów połączonych dobiegówkami. Czy na odcinku powiedzmy od Odrzywołu do rejonu Bliżyna na umocnieniach tej linii obronnej można liczyć na znajdujące się gdzieś po krzakach fortyfikacje betonowe takie jak chociażby kochbunkry" o obrukach" nie wspominając?
Napisano
Od strony fortyfikacji nikt tego nie badał, ciężko powiedzieć co tam mozna znaleźć. Moga się trafić jakieś dziwolągi, betonowe wzmocnienia pozycji polowych, obiekty które jednostki liniowe mogły budowac we własnym zakresie. Na Ringstandy raczej bym nie liczył.

Jak coś znajdziesz - daj znać, mogą to byc ciekawe rzeczy.
  • 3 months later...
Napisano
Jak kiedyś kolega opowiedział mi o unkrze" w kępie drzew na polu to po sprawdzeniu okazało się to miejsce murowanym sektorowym stanowiskiem kierowania obroną przeciwlotniczą obiektu Blachownia.
Napisano
Rozmawiałem z wójkiem który brał udział w budowie unocnień obronnych ( niemieckich )w rejonie Bliżyna ,pracowali tam tydzień.Kopali okopy jak to określił ,,w zygzak i głębokie po pas , porządne ,a nie jak nasze pod Krasną w 39r ,, .W niektórych miejscach gdzie brakowało ziemi ,umacniali drewnem , robili też stanowiska dla broni maszynowej,a na drogach leśnych zapory z bali.Twierdzi że na odcinku gdzie pracował nie budowali żadnych bunkrów ani ziemianek ,, może gdzieś dalej,, ale o tym nie słyszał.
  • 4 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie