Skocz do zawartości
  • 0

Punca w cyrylicy na łyżeczce - srebro?


Luckey13

Pytanie

Niestety nie wrzucę zdjęcia, bo nie mam aparatu, a z telefonu jest do niczego, i tak nic nie widać, ale punca jest dość wyraźna - мнцч 0-76; coś jeszcze jest, ale niestety już zupełnie nieczytelne, jest to owal z 3 lub 4 literami

Łyżeczka to swego rodzaju pamiątka, mam ją od lat, z ciekawości chcę czegoś się dowiedzieć o niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie taka, tylko na mojej 0-76 jest, i ma zdobienia bogatsze, sygnatura fabryki ta sama :)
Czyli moja albo kosztowała 0 rubli 76 kopiejek, albo nie zawierała niklu, tylko 76% cynku i 24% miedzi, co by było dziwne wprawdzie, bo litery oznaczają stop 3 metali, no ale z ссср nic nic nie wiadomo, dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wrzucę zdjęcia, bo nie mam aparatu, a z telefonu jest do niczego, i tak nic nie widać, ale punca jest dość wyraźna - мнцч 0-76; coś jeszcze jest, ale niestety już zupełnie nieczytelne, jest to owal z 3 lub 4 literami

Łyżeczka to swego rodzaju pamiątka, mam ją od lat, z ciekawości chcę czegoś się dowiedzieć o niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie