Jump to content

Saper ograbił zbiorową mogiłę?


Recommended Posts

Czy saper z głogowskiego patrolu ograbił mogiłę niemieckich żołnierzy znalezioną przy ul. Rudnowskiej? Do Prokuratury Wojskowej skierowano pismo z wnioskiem o wszczęcie postępowania w tej sprawie. Żołnierz miał próbować przywłaszczyć sobie znalezioną w wykopie obrączkę.

Nie milkną echa odnalezienia przy ul. Rudnowskiej zbiorowej mogiły niemieckich żołnierzy. Według szacunków znajduje się w niej od 80 do nawet stu szkieletów. Póki co nie odnaleziono żadnych guzików czy nieśmiertelników.

Początkowo sądzono, że ktoś mógł je zabrać przed przyjazdem policji, jednak prokuratura stwierdziła, że do takiego zdarzenia nie doszło.

Niechlubnie w całej sprawie zapisał się jednak jeden z saperów z głogowskiej jednostki, którzy zabezpieczali amunicję odnalezioną na miejscu.

– Policjantka zauważyła, że mężczyzna przywłaszczył sobie obrączkę znalezioną w mogile – mówi Liliana Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Ponieważ jest to żołnierz zawodowy, nie podlega on naszej jurysdykcji. We wtorek skierowaliśmy tę sprawę do Wojskowej Prokuratury Garnizonowej we Wrocławiu – dodaje.

Żołnierz może usłyszeć zarzut ograbienia miejsca pochówku, za co grozi kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Wniosek o wszczęcie postępowania powinien dotrzeć do prokuratury wojskowej do końca tygodnia.

O sprawę sapera zapytaliśmy w głogowskiej jednostce jednak nie usłyszeliśmy komentarza.

– Nic mi nie wiadomo na temat zawiadomienia do prokuratury – mówi rzecznik 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie por. Bartłomiej Pędzik.

Szczątki z okresu drugiej wojny światowej znaleziono podczas budowy kanalizacji przy ul. Rudnowskiej. Na dniach ruszy w tym miejscu ekshumacja.
Więcej o tym przeczytasz tutaj.

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/saper,2193530,t,id.html#05,1,3,6
Link to comment
Share on other sites

Do bjar... Ostatnie twoje posty wg. mnie oczywiscie nacechowane są jakimś takim niedowierzanstwiem" czy coś kolo tego . W tym poscie - złotko błysneło ... " w poprzednim 90% w ruskich płaszczach chodziło itd.W ww. artykułach, zawsze pada stwierdzenie najprawdopodobniej " czy coś w tym znaczeniu ... Czy gdyby kazdy z nas miał takie podejscie jak ty kolego, to co by zostało z twoich - z całym szacunkiem - wspaniałych znalezisk ? Pozdrawiam rutra64.
Link to comment
Share on other sites

Nie można tak pisać że ograbił,najpierw jest potrzeba udowodnienia winy .A może ta policjantka kłamie,tytuł będzie przedni Policjantka kłamie w sprawie sapera.Przezwoitość nakazuje odczekać do zakończenia sprawy a nie od razu afera i te prostackie nagłówki w mediach,pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information