Skocz do zawartości

Sztućce zastaw pułkowych/pułków II RP


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Na odwrocie sztuccow 20 Pulk Ulanow grawerowano faksymil podpisu oficera do ktorego ow przedmiot nalezal. W tym przypadku lyzeczka nalezaca do rtm. Mariana Szalewicza, we wrzesniu dc-y 1-go szw. 1 pulku kawalerii KOP. Rtm. Szalewicz dostal sie po kapitulacji grupy Zieleniewskiego do sowieckiej niewoli i zostal zamordowany w Katyniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
To nie tak do końca Panie Wojtek. Sam znam takich dwóch co by ten wątek rozbili na 5 części żeby nie zamulało, gdyby mieli pokazać wszystko sztuka po sztuce co mają. Ale to ich sprawa czy chcą coś pokazywać, nie sądzę - oldschool - internet do czytania a nie ładowania weń co się da. Ja jestem cienki barszczyk w temacie a posiadam prawie setkę tego szmelcu". Ale nie po to tu przyszedłem.
Pomoże ktoś w identyfikacji? Wrzucam link bezpośredni bo tutejsze dopuszczalne rozmiary są raczej komiczne. Jak ktoś chce, to oczywiście niech sobie kopiuje i ładuje w wątku żeby zostało dla potomnych, nie mam nic przeciwko. Z góry dziękuję za ewentualny trop lub chociaż wskazówki.

http://pl.tinypic.com/r/2wf74on/8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przedostatni post musze przeprosic. Mialem co innego na mysli a co innego mozna wydedukowac z tresci. Chodzilo mi o to ze ze znanych mi muzeow tylko MWP posiada w miare solidna kolekcje zastawy i sztuccow jezeli ktos jest chetny poogladac. Nie mialem w zamysle przechwalania sie ze czyjas prywatna kolekcja jest najwieksza w Polsce bo nie posiadam informacji zeby taki ranking robic.

Odnosnie sztucca Kolegi. Jezeli ponad KOP" jest wybite DWP" (a nie DWS, bo i tak moze byc) to moim zdaniem jest to Dom Wypoczynkowy Podoficerow KOP gdzies kolo szpitala w Rabce Dtroju, zrodlo ponizej:

http://www.szpitalwrabce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=110&Itemid=103
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego takiego nie insynuowałem, znam tylko dwie naprawdę spore kolekcje. Nie znam zbioru MWP ale np. Dyskretny Urok Kasyna zawiera też elementy zastawy i sztućce z prywatnych kolekcji (także i mojej).
Wracając do meritum, według mnie to jest DWP, jakoś nie widzę tam S. Wydaje się więc, że trafiłeś w dziesiątkę. Dziękuję!

Ja niestety cierpię na chroniczny brak czasu więc nie zrobię fot wszystkiego, ale to część mojej kolekcji.
http://i57.tinypic.com/2mgt5i9.jpg

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Lyzka z kasyna 10 bat. KOP-u.

10 Batalion Graniczny został sformowany jesienią 1924 r. W 1929 roku przemianowany na batalion KOP Krasne. Nazwa jednostki pochodzi od leżącego na pograniczu Wileńszczyzny i Mińszczyzny miasta Krasne nad Uszą znajdującego się wówczas na obszarze województwa wileńskiego i będącego macierzystym garnizonem batalionu. Zmobilizowany batalion został włączony w struktury rezerwowej 35 Dywizji Piechoty jako 2 batalion 207 pułku piechoty, dzieląc losy innych jednostek broniących Lwowa.

foto: internet
informacje: wikipedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie