Skocz do zawartości

Lotnisko Liegnitz (Legnica)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Inne ujęcie pasa startowego.
Kol.Luftwaffe25 pytał o pas startowy.
Do roku 1964-65 było lotnisko trawiaste, wyłożone płytami metalowymi/ do dziś można je spotkać na lotnisku i u gospodarzy pobliskiej wioski, służące jako ogrodzenie/.
Rosjanie wybudowali pas betonowy niezbyt długi, w roku 1979 firma z Poznania / że Rosjanie się zgodzili?/ poprawiła stary i przedłużyła pas i wygląda on jak na zdjęciu. Materiały /między hangarem 7 i 8 był odpowiedni żwir/, wykorzystano go do rozbudowy pasa. Teraz teren ten jest wyrównany i przygotowany pod zabudowę jednorodzinną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dzisiejszy wpis dotyczy strzelnicy znajdującej się w Bartoszowie / wioska w pobliżu lotniska /.
W drodze na strzelnicę ujrzałem poniemiecki bunkier lotniskowy, obecnie ochraniający ogródki działkowe / gospodarze ogródków, to w większości oficerowie byłego Centrum szkolenia Łączności z rodzinami/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelnica w Bartoszowie.
Zdjęcie z mojego wpisu z dnia 26.03.2014 zrobione z nasypu przy hangarze nr.5, na nasypie był ustawiony radar P15
Ze strzelnicy korzystali podchorążowie, żołnierze służby zasadniczej, oficerowie SO KBW w Legnicy w latach 50-tych do 1961r. Z chwilą wybudowania swojej strzelnicy na ul. Bielańskiej, nie korzystano z niej. Użytkowali ja przez kilka lat: Milicja, ORMO, SOK, LOK.
Rosjanie również z niej nie korzystali.
Do chwili obecnej zachowały się 3 budowle, które zaprezentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok strzelnicy nr.2 była strzelnica do strzelania z broni krótkiej, był to usypany duży nasyp ziemny, miłą też swój ,,kulochwyt,,
Niżej na wózku przesuwały się po torze tarcze / jeden tor obudowany z cegły, drugi betonowany/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie