Skocz do zawartości

Lotnisko Liegnitz (Legnica)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wewnątrz strzelnicy nr.3 jedyna pozostałość po rosjanach / chodzili handlować do Bartoszowa, zostawiając po sobie pamiątkę swego pobytu na lotnisku w Legnicy/.
Napis: Rezerwa, Lwów, Tuła/była tam fabryka broni/, Równo, Archangielsk, rok 1977-1978 / 37 lat temu /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok na strzelnicę od strony Bartoszowa.
Po prawej stronie już niestety rozebrany długi budynek parterowy strzelnicy, była część gospodarcza, sale.
Od lat 60-tych budynek ten wykorzystywał hodowca owiec, po wyprowadzce, budynek ulegał stopniowemu zniszczeniu, teraz jest sterta cegieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam!
Wcześniej były śmigłowce / pisałem helikoptery / Mi4 na lotnisku w Legnicy, dziś o śmigłowcach Mi6A i Mi8T / otrzymałem od lotników i ich rodzin nowe materiały / , część z nich zaprezentuję.
W kabinie śmigłowca Mi6A kpt.Sergiej Kostenko - Lotnisko Legnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigłowiec Mi6A stacjonujący na lotnisku w Legnicy.
Numer burtowy 02.
Śmigłowce Mi6A należały do 1 Śmigłowcowej eskadry - 688 samodzielnego Pułku Śmigłowców Transportowych. Legnica 1985r.
Śmigłowce Mi6A miały numery burtowe koloru czerwonego, 1 eskadra miała nr. burtowe: 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 24, 25, 26.
2 eskadra miała nr, burtowe: 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 37.
Śmigłowce Mi8T / z początku miały dwukolorowy kamuflaż / nr. burtowe były koloru białego: nr.35-stracony w katastrofie pod Legnicą, pozostałe nr.40, 41, 42, 64, 65, 67, 72.
Nr jednostki to 25459.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ciekawa historia o której nie wiem, a zdjęcia otrzymałem od lotnika z Nowosibirska, który pisze:
Jest rok 1977. Na lotnisku w Legnicy ląduje samolot specjalny, na płycie lotniska D-ca PGWAR gen.płk.Oleg Kuliszew wita kosmonautów: Piotra Klimuka i ... Mirosława Hermaszewskiego, byli to goście specjalni Dowództwa PGWAR, przebywali w ,,Kwadracie,, / obszar Sztabu Głównego PGWAR /
Mieszkałem i mieszkam 200 m od lotniska w linii prostej, ale nie przypominam sobie tego wydarzenia.
Po lewej stronie widoczny największy hangar lotniska PGWAR w Legnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie