Skocz do zawartości

Lotnisko Liegnitz (Legnica)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

W drugim odkrytym Uazie D-ca PGWAR gen.płk Oleg Kuliszew i płk naszych wojsk / niestety nie wiem kto to? /
Lotnisko w Legnicy.
Otrzymałem też mnóstwo materiałów o lotnisku / rosjanie nazywają je ,,Szczucin,, - czy chodzi im o Szczecin, czy też o inne lotnisko. Zdjęcia są od 1945 do lat 90-tych, były tam bombowce IŁ-4, później było 150 szt. Ił-28. Jest ciekawe wspomnienie o rozwiązaniu tej jednostki lotniczej / za tow. Chruszczowa / i niszczeniu nowych Iłów !!!
Może tu pomoże kol. ,,11021979,,

Pozdrawiam
DODGE52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!
Dziś zaprezentuję kilkanaście zdjęć z Lotniska PGWAR w Legnicy otrzymanych od lotnika śmigłowca Mi6 Sergieja Sanych z Kijowa.
Zdjęcia wykonano w 1985r. przed hangarem nr.5.
W głębi widoczna wieża naprowadzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!
Przedstawię następne już ,,historyczne ,, zdjęcia z lotniska w Legnicy / okres pobytu PGWAR /
Zdjęcia pochodzą z lat 1959-1993, niektóre o gorszej jakości, ale najważniejsze że się zachowały w domowych archiwach, a które napływają do mnie w dalszym ciągu. Wybieram bardziej interesujące zdjęcia z lotniska PGWAR w Legnicy.
Na zdjęciu powitanie przez gen.W.S Efimowa - gen.W.T Goliczenkę na lotnisku w Legnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka lotów śmigłowca Mi4 z listopada 1966r.
W tabelce jest wpis: typ samolotu: Mi4, czas pracy załogi, nr.ćwiczenia i krótki opis zadania /nomer uprażnienia i karotkij opis zadania /- wpis dotyczy lotu, np.Legnica-Brzeg-Szprotawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie