Skocz do zawartości

Lotnisko Liegnitz (Legnica)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Widok z nasypu radarowego:
Jak pisałem wcześniej, obok lotniska jest wioska Bartoszów.
Dla załogi lotniska Niemcy wybudowali 3 duże strzelnice, wszystkie obwałowane. Nie widziałem tam rosjan strzelających, ale w latach 50-tych i na początku lat 60-tych ze strzelnicy korzystali podchorążowie SO KBW, z chwilą wybudowania swojej strzelnicy na ul. Bielańskiej / niedaleko JW / - ze strzelnicy korzystała milicja,ORMO, SOK, LOK.
Strzelnica aktualnie nie jest wykorzystywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazyn uzbrojenia / między hangarami/- budynek był bardzo masywny, miał rampy wyładunkowe z prawej i lewej strony, tory kolejowe szły w głąb lotniska. Obecnie budynek wykorzystuje firma spedycyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatki rampy załadunkowej i wyładunkowej/tory były po obu stronach, dalej jest zachowana rampa czołowa.
Z tego miejsca odbywał się załadunek na wagony sprzętu PGWAR i wyjazd transportów do CCCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tablica z napisem - Port Lotniczy Legnica.

Na tym kończę opis i przedstawienie zdjęć z legnickiego / poniemieckiego i PGWAR lotniska.
Jeśli będą nowe materiały, podzielę się z kol. ,,Luftwaffe25 i kolegami czytającymi ten wątek.
Dziękuję za cierpliwość.

Pozdrawiam
DODGE52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,
Otrzymuję od lotników i ich rodzin zdjęcia z lotniska PGWAR w Legnicy.
Dziś przedstawię kilka zdjęć ,,legnickich,,otrzymanych z Rygi od córki mjr.C.W.Raspopova.
Córka Ira pisze: mój ojciec /1930 - 2004/w Legnicy pilotował helikopter Mi4, w Legnicy służył od 1960 do 1965r.
W roku 1961 podczas nocnych ćwiczeń jego helikopter lecąc na niskiej wysokości rozbił się niedaleko lotniska, załoga przeżyła, odniosła rany, u ojca do końca życia były problemy z kręgosłupem, latał czynnie do 1978r.- po badaniach lekarskich przeszedł na emeryturę w 1978r.
W roku 1965r. helikoptery Mi4 opuściły Legnicę, 4 miesiące ojciec był w Kownie / Litwa/ na lotnisku, dalej jednostkę przeniesiono do Rygi.
Lotnicy służący w Legnicy mieli zaliczone: 1 rok służby - jako 1,5 roku służby
Na zdjęciu ojciec Iry / pierwszy z lewej z wąsami/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie