Skocz do zawartości

90 Onegski Pułk Piechoty Armii Imperium Rosyjskiego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
poszukuję informacji na temat 90 Onegskiego Pułku Piechoty Armii Imperium Rosyjskiego istniejącego w latach 1803-1918. Interesują mnie dzieje Pułku na terenach ówczesnej ziemi krasnostawskiej, obecne woj.lubelskie. Czy Pułk dotarł w te strony ? Jakiś szlak pułku ? Może ktoś się zetknął.
Podczas ostatnich poszukiwań znalazłem guzik z liczbą 90, która zapewne symbolizuję ten właśnie Pułk.

Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pugoviza.ru nie ma guzika z numerem '90', ale trzeba brać pod uwagę to, że w latach 1829-62 mogło guziki takie nosić kilka(naście) różnych pułków.

Pytałeś o 90 Oneżski, więc napisałem, że latem 1915 roku na 100% walczył pod Opolem Lubelskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pułków w Rosji nie rozpoznawało się po numerach na guzikach a ich ewidencja nie opierała się na cyfrach guzików. Numery porządkowe oddziałów w czasie stu lat zmieniały się czasami kilkakrotnie.
Numeracja na guzikach wynikała raczej z tradycji niż konieczności rozpoznawania formacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wysokie numery powyżej 40,jak 90 były przyporządkowane raczej jednemu pułkowi ale nie znaczy że to był 90 pułk jeżeli chodzi o carską numerację pułków" niskie numery nosiło kilka pułków np. nr 7 nosiło 20 pułków a nie tylko 7 Rewelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie