booros Napisano 10 Grudzień 2013 Autor Napisano 10 Grudzień 2013 Witam,Moje pytanie brzmi czy moga byc jakies negatywne wplywy na zdrowie podczas przeprowadzania dlugotrwalej (moze kilkudniowej) elektrolizy i przebywanie w tym samym pokoju.np. spanie? przebywanie itp.ciezko wietrzyc caly czas gdy za oknem mroz, a wiem ze wytarza sie podczas elektrolizy wodor i stad moje pytanie.Nie moglem znalezc nic na ten temat a wazne jest dla mnie zeby sie dowiedziec.pozdrawiam
booros Napisano 10 Grudzień 2013 Autor Napisano 10 Grudzień 2013 a drugie pytanie, czy proces moze zachodzic pod przykryciem...?
skolcio Napisano 10 Grudzień 2013 Napisano 10 Grudzień 2013 Nadmierne stężenie wodoru grozi wybuchem więc trzeba wietrzyć. Co do wpływu na zdrowie się nie wypowiem bo nie wiem. :)
remington Napisano 10 Grudzień 2013 Napisano 10 Grudzień 2013 To dobre pytanie, w sumie mógłby wypowiedzieć się jakiś chemik. wiadomo, podczas elektrolizy wody uzyskujemy wodór i tlen, jednak stosując różne elektrolity mogą powstawać różne inne związki obok wodoru.
predi888 Napisano 10 Grudzień 2013 Napisano 10 Grudzień 2013 Nadmierne stężenie wodoru grozi wybuchem więc trzeba wietrzyć. Co do wpływu na zdrowie się nie wypowiem bo nie wiem. :)Miałem z tym ostatnio do czynienia ( z wybuchem) :) . Co do szkodliwości na zdrowie to ten dymek/mgiełka/czy co tam się bom belkuje jest bardzo gryzące i imo w większym stężeniu można by się zatruć .Bez wietrzonego pomieszczenia nie zaczynaj elektrolizy,zwłaszcza z kretem .
viator01 Napisano 11 Grudzień 2013 Napisano 11 Grudzień 2013 Elektrolizy nie należy przeprowadzać w zamkniętych i słabo wentylowanych pomieszczeniach. Podczas tego procesu z użyciem np. wodnego roztworu NaCl powstaje wodorotlenek sodu (NaOH), jedna z najsilniejszych zasad, której opary i inne postaci bardzo niekorzystnie wpływają na skórę, wzrok i ogólnie cały organizm. Podczas dłuższego przebywania w takiej atmosferze występuje kaszel, łzawienie oczu, uczucie duszenia.
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.