Skocz do zawartości
Szczepek

Broń PCU

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś z Kolegów może jak jest z bronią PCU podczas organizowania wystaw? Czy istnieje możliwość wypożyczenia takiej broni np. do skansenu? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat, a może któryś z Kolegów ma doświadczenie w tym temacie. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli chodzi o zarejestrowane egzemplarze z certyfikatem CLK, to raczej nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też mi się tak wydaje, ale wolałbym się później przed wymiarem sprawiedliwości" nie tłumaczyć, dlatego szukam przepisów, które regulują takie działanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie ma takich przepisów.
Dla pewności jednak polecam mieć pod ręką kwit" z CLK potwierdzający dezaktywacje broni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam,
każda broń CLK wpisana jest w książeczkę w pięknym żółtym kolorze.
A zaświadczenie z CLK oddawane jest w WPA przy okazji rejestracji tejże broni wraz z fakturą.

Pozdrawiam,
Marcin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Możesz taką broń bez problemu wypożyczyć do skansenu, podpisujesz z nimi po prostu umowę na wypożyczenie, w umowie podajesz numer swojej legitymacji i numery CLK nadane broni. Znaczki są widoczne gołym okiem. Ot cała filozofia,

Pozdrawiam
Paweł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czasem jak wypiję kilka piw i poczytam jakich formalności trzeba dopełnić aby się przespacerować z giwerą która urzędowo ma potwierdzone inwalidztwo" to pusty śmiech mnie ogarnia, a jak pomyśle co trzeba mieć,aby na spacer pójść ze sprawnym egzemplarzem to krew w żyłach zastyga.Komu i po co służą takie absurdy, i ta biurokracja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi