Skocz do zawartości

Buty Bergschuhe


dzidas

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglądają trochę jak szwajcarskie (sygnatura na cholewce podobna do oznaczeń na moich butach), chociaż ilośc gwoździ i okuc kompletnie jest inna. Niewykluczone, że i po wojnie występowały różne wzory. Niemniej jednak te niespecjalnie nadają się do konwersji, myślę, że szkoda na nie kasy i czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Mam pytanie do kolegów. Przerobienie butów szwajcarskich nie jest szczególnie problematyczną kwestią, ani finansowo, ani jeżeli chodzi o czas. Pytanie tylko, czy jest sens?
Ostatnio trafiłem na poniższe zdjęcie, gdzie ewidentnie widać, że drugi żołnierz od lewej ma buty górskie z samymi haczykami. Z tego co widziałem na zdjęciach zachowanym oryginałów, Niemcy albo dawali same dziurki, albo w połowie dziurki i w połowie haczyki. Wychodzi więc na to, że jest to but szwajcarski, albo jakiś zupełnie inny. Oczywiście, całego internetu" nie widziałem ,więc jak ktoś ma zdjęcie niemieckich butów górskich z samymi haczykami, będę wdzięczny za podzielenie się nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste, ale to nie jest qlue wrzuconego przeze mnie postu. Pytanie jest, czy ktoś się spotkał z butami górskimi niemieckimi, które by miały same haczyki. Inaczej wskazywało by to na ich szwajcarskie/cywilne pochodzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie