Skocz do zawartości
  • 0

drewniana skrzyneczka z okuciami


timoglok

Pytanie

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Ostatnio wyszło mi bardzo dużo podobnych okuć co w drugiej skrzynce na radzieckich pozycjach z 1944 (na drugim planie zdjęcia). Zawias ma zapięcie w kształcie dziurki od klucza i jest zawinięty na końcu? Zablokowanie polega na przekręceniu swojego rodzaju bączka zamontowanego wkrętami w skrzynce?

Napisano
Takie same zapięcia są w powojennych PRL-owskich skrzyniach z magazynów OC z maskami pgaz i hełmami z lat 60 i 70. Więc rodzaj zamknięcia raczej radziecki.
Napisano
bo i skrzynka radziecka, nie wiem dokładnie od czego, bo nie znam francuskiego, ale jest tam wzmianka sovietique";) być może też na granaty do moździerza, jak została zaadaptowana w tym przypadku

Pozdr.
Napisano
ta druga raczej na amunicję, poszukaj tutaj http://wehrmachts.kisten.free.fr/categories.htm bo wygląda trochę niemiecko, ale nie powiedziane, że nie jest polska;)

Pozdr.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 20:36 14-08-2013

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie