Skocz do zawartości
  • 0

szabla G. Borowski ?


tede1981

Pytanie

Witam nabyłem szablę z biciem G. Borowski Warszawa rozmiar 5 chciałem się dowiedzieć czy jest to naprawdę oryginał. Jak twierdzi poprzedni właściciel koło 60 lat szabla jest po jego ojcu, który służył w wojsku był chorążym i przeleżała na strychu. Wymiary długość całkowita 91,5cm głownia 78,5cm. Mam nadzieje że zdjęcia pokażą wszystkie szczegóły. Jeśli zapomniałem o jakimś zdjęciu napiszcie to wstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie marudził. Poza jednym miejscem, gdzie wydaje się lekko zagięta (ale to może tylko wrażenie) jest ładnie zachowana. Niestety niklowane elementy, które nie były przechowywane w idealnych warunkach tak mają. Współczesne kopie wytwarza się w wersji chromowanej - ładnie błyszczą, ale wiadomo, że kopia. Sprawdź jak jest spasowana z szablą. Bardzo fajny fant i sam chciałbym taką do swojej kolekcji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie musiałem się ochłodzić w jeziorku 34 stopnie to trochę za dużo.
Wracając do tematu rękojeść jest wykonana prawdopodobnie ze skóry robiąc test jak radził jeden forumowicz w innym temacie dot. szabli paznokieć nie wpadł" został tylko delikatny ślad. Co do pochwy mam nadzieje, że się znajdzie osoba twierdzi że gdzieś ma.
Czy pochwa powinna mieć jedno kółko czy dwa ponieważ w tym linku http://odkrywca.pl/szabla,700319.html jest jedno, a na aukcjach ludzie mają dwa. Jaki powinna mieć kolor? bo widziałem srebrne" i prawie czarne.
Co do wartości pisanej przez viator01 i kreatura to jestem pod wrażeniem.
Moja wygląda jak z tej aukcji
http://allegro.pl/polska-szabla-oficerska-wz-21-22-g-borowski-oryg-i3421124029.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście prawda z różną liczbą koluch, ale nigdy nie widziałem jeszcze szabli oficerskiej tego wzoru wyprodukowanej przez Borowskiego z jednym koluchem. Nie twierdzę, że ich nie było, ale pewnie dwa były częstsze. Spotkałem się z opinią, że oficerowie mieli dwa kolucha ze względu na wygodniejsze jej noszenie na rapciach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wszystkie opinie. Pokazałem szable osobie, która zawodowo kolekcjonuje broń białą była pod wrażeniem oglądał estował" i potwierdził, że oryginał. Uśmiech mi z twarzy nie schodzi super zakup za grosze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nabyłem szablę z biciem G. Borowski Warszawa rozmiar 5 chciałem się dowiedzieć czy jest to naprawdę oryginał. Jak twierdzi poprzedni właściciel koło 60 lat szabla jest po jego ojcu, który służył w wojsku był chorążym i przeleżała na strychu. Wymiary długość całkowita 91,5cm głownia 78,5cm. Mam nadzieje że zdjęcia pokażą wszystkie szczegóły. Jeśli zapomniałem o jakimś zdjęciu napiszcie to wstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie