Skocz do zawartości

Chronologa wprowadzenia poszczególnych wykrywaczy metali


AoT_Hunter_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Witam proszę o pomoc obeznanych w temacie i mających dobrą pamięć.

Opisuje parę sprzętów, trudno jest doszukać się jakiś konkretnych dat wynalezienia / wprowadzenia do sprzedaży poszczególnych modeli wykrywaczy metali.

Whites 6000 DI SL PRO - to chyba będą lata 90
Sovergin GT - chyba lata 89-97, 2000 > technologia BBS
Minelab Explorer II, prostsze odpowiedniki Safari, Quattro > chyba lata 2004r > technologia FBS
Deus Xp 2011 czy 2012 ?
Minelab CTX 3030 - chyba końcówka 2012
Pierwszy Rutus Proxima - ? 2000
HS Smętkowski - ? '80



Z góry dzięki za pomoc i odpowiedź

pozdrawiam
Napisano
Przynajmniej jeżeli chodzi o polskie produkty to kolega mógł by się zwrócić z zapytaniem do producentów. To by było najbardziej miarodajne określenie czasu wprowadzenia do produkcji danego wykrywacza.

Pozdrawiam.
Ps. Nie nabijam postów tylko chce doradzić.
Napisano
AoT Hunter_PL po co ci ten temat?
Co on ma wnosić, co cię interesuje? Wykrywacz może być stary ale jary!
Najbardziej intensywni forumowicze jakoś się nie kwapią do wypowiedzi na twój temat, bo chyba jest bezsensowny.
Napisano
AoT_Hunter_PL

Po 1 nie nabijam postow tylko pytam na co to komu potrzebne? wyjasnij
Po 2 stwierdzasz czy pytasz?
Deus Xp 2011 czy 2012 ?
Minelab CTX 3030 - chyba końcówka 2012
Pierwszy Rutus Proxima - ? 2000
HS Smętkowski - ? '80"

PS
Z mojej strony dodam do tego tematu potrzebnego jak piate koło u wozu"
iz Pierwszy Rutus Proxima" to rok 2008

Pozdrawiam Dobranoc
Napisano
Temat bardzo potrzebny min. dla tych którzy chcą kupić jakąś używkę np. sprzętu już nieprodukowanego lub produkowanego od x... lat. Fajnie by to wyglądało w postaci jakiejś tabeli/listy którą każdy mógłby edytować, w powstaniu takiej listy pomocne mogą być strony http://treasurelinx.com/home1.html i http://metaldetectorreviews.net/ bo tam są podane daty wprowadzenia tych sprzętów na rynek.
Napisano
Pierwszy wykrywacz metalu został opracowany podczas II wojny światowej. Zimą 1941/1942 dwóch poruczników Józef Kosacki oraz Andrzej Garboś (występujący pod wojennym pseudonimem Adam Galb), służących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie z Centrum wyszkolenia łączności zaprojektowało wykrywacz do wykrywania min tzw. Mine detector (Polish) Mark I.
Napisano
Występują trzy główne typy wykrywaczy metalu:
BFO – (ang. Beat Frequency Oscillator – generator zdudnieniowy). Zasada działania opiera się na wykrywaniu zmian częstotliwości generatora. Zmiana indukcyjności spowodowana obecnością metalu w zasięgu cewki powoduje zmianę częstotliwości drgań generatora. Detektory te charakteryzują się prostotą konstrukcji i bardzo słabą czułością. Największą ich wadą jest jednak wrażliwość na warunki zewnętrzne. Tego typu wykrywacze były stosowane głównie po II wojnie światowej jako wykrywacze wojskowe zwane minerskimi.
PI – Pulse Indicator – generator impulsów. Sygnał generowany jest przez cewkę, a następnie odbierane jest echo. Wykrywacze tego typu nie posiadają rozróżniania metali. Wady to duży pobór prądu, mała stabilność, która wymusza częstsze strojenie. U tego typu wykrywaczy trudno o funkcje dyskryminacji metalu.
VLF, VLF-TR – ang. Very Low Frequency – wykrywacze pracujące na niskiej częstotliwości w układzie nadajnik-odbiornik. Cewka nadawcza generuje sygnał sinusoidalny. Jeżeli w polu cewki nadawczej znajdzie się metal, to przez układ odbiorczy odebrany zostanie zakłócony sygnał nadawczy. Wykrywacze tego typu posiadają najczęściej tzw. dyskryminację, czyli możliwość wyboru, jakiego metalu wykrycie ma być sygnalizowane a jakiego ignorowane.
Napisano
Kolego AoT_Hunter_PL
Wszystko praktycznie jest w internecie.
Tylko tak szczeże jakie ma przesłanie twój post

Pozdrawiam Darz Dół
Napisano
Niektórzy na prawdę mają problemy z czytaniem :(===

Witam proszę o pomoc obeznanych w temacie i mających dobrą pamięć.

Opisuje parę sprzętów, trudno jest doszukać się jakiś konkretnych dat wynalezienia / wprowadzenia do sprzedaży poszczególnych modeli wykrywaczy metali."

Przecież z tego wyraźnie wynika, że on nie chce WAM tutaj na forum coś ozświetlać" tylko opisuje w/w wykrywki widocznie komuś, po coś i potrzebuje takich informacji...
Nie prosi też o informacje z wikipedii o pierwszym wykrywaczu...

Pozdrawiam...
Napisano
Pozdrawiam wszystkich inteligentnych, którzy przeczytali mój post ze zrozumieniem , dla kilku pozostałych malkontentów no cóż ... szkoda pisać...


Również pragnę zaznaczyć, iż jest to forum publiczne, i również tutaj zadaje się pytania nieprawdaż ? ja akurat mam takie. To ,że komuś temat ten jest jak 5 koło u wozu no cóż..........

Dzięki za odpowiedzi ale takie coś jak opis typów, wykrywaczy i kto wynalazł/ opracował/ właściwie udoskonalił MARK 1 wiem.

Chodzi mi tylko o konkretne daty do wyżej wymienionych wykrywaczy aby nie narobić sobie gafy.



Napisałem też na forum Pana Proscana.


Pozdrawiam i dzięki za zaangażowanie. ... dokładnie jak kolega powyżej przypomnę jeszcze raz... dla tych marudnych. Opisuje sobie parę sprzętów (więc komuś jest to potrzebne)co nie co już doczytałem. Ale nie wszystko idzie tak chop siup" znaleźć ale spokojnie szukam dalej.
Napisano
Ja niestety trochę nie na temat, ale jak czytam informacje z wikipedii, to nasunęła mi się taka wątpliwość w związku z tematem zamieszczonym w poniższym linku:

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=644072#740060

Skoro niemieckie wykrywacze nazywały się Aachen 40 czy Wien 41 (daty wynalezienia lub wdrożenia modelu do produkcji) to trochę niesłuszne jest stwierdzenie, iż Pierwszy wykrywacz metalu został opracowany podczas II wojny światowej. Zimą 1941/1942 dwóch poruczników Józef Kosacki oraz Andrzej Garboś (występujący pod wojennym pseudonimem Adam Galb), służących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie z Centrum wyszkolenia łączności zaprojektowało wykrywacz do wykrywania min tzw. Mine detector (Polish) Mark I"

Wiem, że to może być nie w smak wielbicielom polskiej myśli technicznej, ale raczej Mark I był jednym z pierwszych, jednak nie pierwszym wykrywaczem wynalezionym w czasie II wojny.
Napisano
Pierwsze urządzenie do wykrycia pocisku w ciele prezydenta USA Jamesa Garfielda opracował Alexander Graham Bell w 1881roku niestety urządzenie nie było skuteczne bo ranny lezał na łóżku z metalowymi sprężynami.
Fisher swoją firme założył w 1931r
Józef Kosacki swoją pracę rozpoczął w 1934r w Państwowym Instytucie Telekomunikacyjnym gdzie zaobserwował zależność pomiędzy zbliżeniem metalowego przedmiotu w pobliże generatora a zmianą częstotliwości . Do prac nad tym zjawiskiem powrócił w czasie II wojny światowej- może nie był pierwszy ale jego konstrukcja była pierwszą użytą na dużą skalę.
to tyle historii. A jeśli chcecie się dowiedzieć kiedy produkowano dany sprzęt to na stronach producentów można prześledzić historię produktów

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie