Skocz do zawartości

Sprawiedliwy wśród Narodów Świata - Medal


gudek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Zacznę od początku, 6 grudnia 1942 roku w miejscowości Stary Ciepielów,rodzina od strony mojej mamy tj. Władysław i Karolina Kosior wraz z czworgiem dzieci zostali zamordowani za pomoc udzielaną żydom. Z pogromu z racji wieku (była najstarszym dzieckiem Władysława i Karoliny) ocalała moja prababcia Zuzanna. Była już młodziutką acz dorosłą dziewczyną, która nieznacznie wcześniej się usamodzielniła. Prababcia Zuzanna poczęła 5 dzieci, jedną z nich jest moja babcia. Podczas rodzinnych spotkań często rozmawiamy o tamtych wydarzeniach, wiem, że nikt z obecnie żyjących nie został odznaczony żadnym medalem. W związku z zaistniałymi tragicznymi wydarzeniami 42 roku czuję ogromną potrzebę wyróżnienia heroicznej postawy mojej rodziny. Czy istnieje jakaś szansa aby starać się np. o przyznanie pośmiertnie medalu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata" ?, myślę, że są ku temu przesłanki. Jeżeli jest taka szansa, od czego i od kogo mam zacząć. Każda informacja będzie mi niezmiernie pomocna
Pozdrawiam
gudek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti jestem w szoku,
z linku który przesłałeś wyraźnie napisane jest, że odznaczenie Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski", odebrany został przez obcą osobę z sąsiedniej wsi.
Przed chwilą kontaktowałem się z rodziną, potwierdzili mi że Marian Kosior jest obcą dla nas osobą,(zbieżność nazwisk, i nic więcej) a odznaczenie musiało zostać przekazane omyłkowo,
ciśnienie mi skoczyło, jakiego się oni dopuścili błędu. Rodzina jest w szoku, ja w jeszcze większym !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, tylko prasa mi została, nie wiem czy coś ugram, tu już nawet nie chodzi o te odznaczenia, po prostu czuję że muszę to dla nich zrobić, w każdym razie powalczę, a Wy mi podpowiedzcie jak :(.
Ogromny żal mam do historyków co badali tą historię, temat może nie należał do najłatwiejszych, ale badający ją poszli że tak napiszę na skróty, a teraz mamy takie o to efekty ich pracy
Ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie