Skocz do zawartości

Trojak zielony nalot


merkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam pytanie jak wyczyścić tego trojaczka ponieważ jest to dosyć fajna monetka. A ten zielony nalot wszystko zakrywa czym go wyczyścić żeby nie zniszczyć monety? Wiem że pytań o czyszczenie monet było dużo ale nie mogłem nic specjalnego na ten zielony nalot znaleźć

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj póki ten zielony nalot nie zejdzie. Ja zwykle nie wymieniam wody, ponieważ lekkie naloty schodzą, chyba, że moneta jest bardzo zabrudzona to perhydrol albo elektroliza. Zgodnie z zasadą wedle uznania", ale trzeba pamiętać, że każdy proces należy kontrolować na bieżąco.

pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i po wyjęciu przemyć pod bieżącą wodą szczoteczką z twardym włosiem (np. do zębów z obciętym włosiem). Oczywiście zrobić to delikatnie. To co zmiękczyła nam woda utleniona, a nie zostało usunięte do końca, usuniemy mechanicznie. Sorki, że w 2 postach.

pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie jak czytam takie dorady jak usunąć szlachetną patynę z monety. to szlag mnie trafia , powiedzcie koledze po prostu że ma włożyć monetę w kombinerki włożyć pod płomień gazówki rozgrzać do czerwoności i wystudzić ma te zgniłe naloty zejdą albo postukać kilowym młotkiem , następnie wywiercić 1 dziurkę będzie fajna podkładka pod śrubkę lub 2 a będzie guzik. Czy ktoś z was zobaczył zdjęcie tej monety jakie merkus dołączył ???, zalecam zobaczyć , i trochę pomyśleć , no przynajmniej trochę , a jak nie mamy wiedzy to poczytać fora numizmatyczne . Ten Trojak koronny Stanisława augusta poniatowskiego to miedziak z niewysokim reliefem wybicia , mocno zużyty i wytarty przez co już niezbyt czytelny w epoce. Dodatkowo leżak ziemny który pokrył się patyną szlachetną na szczęście " nie dziką, przez co rysunek na monecie trzyma się TYLKO na PATYNIE . Po jej zdjęciu usunięciu" jakimkolwiek na monecie praktycznie nic nie będzie widać . będzie miedziana blaszka z ledwie czytelnymi rysami stempli, bez możliwości rozpoznania. Wartość jej po zdjęciu patyny będzie wartością metalu z jakiego ją wykonano i nadaje się wtedy do skupu złomu metali kolorowych.
Kolego Merkus stan tej monety jest taki a nie inny i NIC jej nie polepszysz . Jedynie można potrzymać przez 3-do 6 miesięcy w oliwie z oliwek , tak tak tej jadalnej . po to aby będący na monecie brud ziemny i osadowy uległ rozmiękczeniu a nie patyna monety co spowoduje że po 3-6 miesiącach moczenia wystarczy przetrzeć monetę w flanelowej szmatce aby zeszły zabrudzenia jakie jeszcze na niej zostały. Zaznaczam wszystko co widać na tej monecie to patyna , jak ją zdejmiesz to zdejmiesz cały rysunek z monety. Masz zdjęcie jak wygląda guzik carski pokryty patyną i po jej zdjęciu . tak będzie wyglądać twoja monetka to jest przykład drastyczny ale 95% ludzi na tym etapie kończy konserwację co wystarczy zobaczyć w czyszczonych monetach rzymskich na allegro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie