Skocz do zawartości

Lotnicze fanty


rwd

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Państwu i zarazem wesołych nadchodzących Świąt. Co prawda forum odkrywcy obserwuję od dawna, jednak nigdy nie miałem ani odwagi ani motywacji do założenia konta ani wzięcia udziału w dyskusji. Przełamałem się, ponieważ poszukuję informacji na temat pewnej odznaki przyznawanej za przebycie dystansu 500.000 km w Locie. W ikonografii figuruje ona w dwóch publikacjach: 'Polski Transport Lotniczy' Glassa i Mikulskiego oraz w 'Oznakach Specjalności Lotniczych' Jantczaka. W obu przypadkach obrazek jest kiepski i nie można dobrze rozpoznać wieńca. Czy ktoś z Was posiada jakiekolwiek informacje na ten temat? Dodam tylko, że na rewersie widnieje dedykacja asłużonemu Pilotowi Jerzemu M…owi 10 II 1931 Zarząd P.L.L. LOT." Z wiadomych powodów wolałbym nie ujawniać nazwiska pilota, choć na pewno lot'owcy się domyślą ;) pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

malyodkrywca9263 - 2013-11-14 17:45:48 i 2013-12-09 12:30:48
Cyt: „proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości na temat tych cylindrów. interesuje mnie przede wszystkim czy są to cylindry z silnika samolotu, jeśli tak to jakiego typu mógł być to samolot?”

@ pytanie do malyodkrywca9263
1.Ile mm ma średnica wewnętrzna cylindra?
2.Ile mm ma długość cylindra – wymiar A?
3.Ile mm ma długość cylindra – wymiar B?
4.Ile sztuk żeber chłodzących ma cylinder – patrz wymiar A?

Dziękuję za zainteresowanie, Michal O
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie