Skocz do zawartości
  • 0

Soldbuch Luftwaffe, Arbeitsbuch, sterta papierów


bassista

Pytanie

Koledzy, jakiś czas temu wszedłem w posiadanie pewnych pamiątek. Z racji tego, że wszystko dotyczy gościa, który mieszkał kiedyś w okolicach Gryfina (skąd ja pochodzę) zależy mi na tym, aby w lokalnym muzeum w najbliższym czasie urządzić sporą wystawkę. Chcę, oprócz pokazania tych dokumentów, przygotować mapki szlaku bojowego właśiciela soldbucha. Zdjęcia, które dodam, jeśli uda się określić miejsce, też będą cennym uzupełnieniem wystawki.

Proszę więc o kompleksową pomoc:

- dokumeny - tłumaczenie zapisów, określenie szlaku bojowego, jednostek, do których należał, nawet określenie czy latał, czy nieśmiertelnik jest przypisany też tej osobie itd.

- zdjęcia - wydatowanie (po mundurach, odznaczeniach itd), określenie funkcji, stopnia, uzbrojenia żołnierzy, przetłumaczenie zapisków z drugiej strony.

Im więcej informacji tym lepiej


Żeby nie zaśmiecać poprzednich wątków podaje linki:

Nieśmiertelnik:
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=716163#1555208

Sygnet (znaleziony z resztą rzeczy)
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=716549#1559655
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka kolejnych to cykl z tym samym człowiekiem. Zdobyczny Bofors wz.36 ?

te fotki z armatką są prawdopodobnie z terenu jednostki 1MPS-u z Wejherowa , jeśli prześlesz mi lepsze skany to jestem w stanie odnaleźć ten budynek .pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Jak mozesz sfotografuj mi te budynki ktore rozpoznajesz na zdjeciach. Ja 2 tyg temu zakonczylem szescioletnia prace w Trojmiescie i wrocilem do domu, pod Szczecin. szkoda, ze sie minelismy z czasem, tak bym wpadl i zobaczyl. Bede wdzieczny za fotki i zaznaczenie ich na mapie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie