Jump to content

hełm m42 z fasunkiem rok 1941??


fimo

Recommended Posts

Witam, kupiłem jakiś czas temu hełm m42, w całkiem przyzwoitym stanie z klimatyczną przestrzeliną. Po rozebraniu go, zauważyłem że obręcz jest z 1941 roku. Czy możliwe jest że podczas produkcji hełmu m42, fabrycznie wkładano obręcze z 1941 roku??? Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny, dziękuję i pozdrawiam. Artur
Link to comment
Share on other sites

Frontowe przekładki są typowe d1a niemieckiego sprzetu. Wszystkie manierki które posiadam (a okoliczności ich zdobycia wykluczają możliwośc powojennego kombinowania), są frontowymi składakami - zakrętki pochodzą od innych producentów niż butelki.
Podobnie w moim tornistrze M.34, który oryginalnie musiał mieć szersze, standardowe szelki dedykowane do tego sprzętu, mam dorobione węższe szelki szturmowe (ze śladami rdzawych plam...). Odzysk sprzetu na polu walki był powszechny i możliwy jeszcze do 1943 r.
W albumie Larousse'a The Second World War - A Unique Photographic Record in Colour" jest klimatyczna kolorowa fota zrobiona na froncie wschodnim ok. 1942. Widać na nim drużynę piechoty WH, układającą klamoty obok leżących w rzędzie i przykrytych celtami martwych ciał - puszki z maskami, menażki, pasy etc. To wszystko trafiało potem do zakładów naprawczych w celu przywrócenia pełnej funkcjonalności.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information